TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Jaktorów wiadomości, strona 8

Ostatni gwizdek na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - Grodzisk News

24

02 2022

Ostatni gwizdek na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Do 27 lutego można składać projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Zarząd województwa mazowieckiego zadecydował o przedłużeniu terminu o tydzień. – Docierały do nas sygnały od wnioskodawców, że ze względu na ferie, których termin pokrył się z czasem na składanie projektów, może zabraknąć im czasu na odpowiednie przygotowanie wniosków i, co istotne, zebranie wymaganej liczby podpisów. Dlatego wydłużyliśmy termin naboru – informuje marszałek Adam Struzik. W puli jest 25 mln zł.

Uwaga na oszustów! Rozsyłają nowe maile - Grodzisk News

23

02 2022

Uwaga na oszustów! Rozsyłają nowe maile

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną. Fałszywe maile informują o wezwaniu na policję, a mogą zainfekować nasze urządzenia złośliwym oprogramowaniem wykradającym nasze dane lub całkowicie blokującym komputer.

PGE: Jeszcze kilka tysięcy odbiorców bez prądu w oddziale Warszawa - Grodzisk News

22

02 2022

PGE: Jeszcze kilka tysięcy odbiorców bez prądu w oddziale Warszawa

Z informacji przekazanych dziś przez PGE Dystrybucja wynika, że w całym oddziale Warszawa aktualnie wyłączonych jest ok. 120 stacji transformatorowych, a skutki działania żywiołu odczuwa około czterech tysięcy odbiorców, w tym także mieszkańcy gmin naszego powiatu. Energetycy poinformowali, że w pierwszej kolejności usuwane są awarie linii średniego i wysokiego napięcia.

Ruszają programy wsparcia od samorządu Mazowsza. W puli miliony dla gmin - Grodzisk News

21

02 2022

Ruszają programy wsparcia od samorządu Mazowsza. W puli miliony dla gmin

W ubiegłym roku w Warszawie oraz subregionach warszawskim wschodnim i zachodnim dzięki pomocy samorządu województwa mazowieckiego zrealizowano 643 inwestycje. Ile będzie w tym roku? To zależy od aktywności i potrzeb beneficjentów. Na co można pozyskać pieniądze? Remonty dróg, obiekty sportowe, nowe samochody dla OSP, remonty strażnic, inwestycje poprawiające jakość powietrza i klimatu, inicjatywy sołectw i działkowców czy wsparcie dla seniorów i młodzieżowych rad to tylko przykłady działań. Na ten cel jest ok 230 mln zł.

680 interwencji w związku z wichurą. Będą kolejne - Grodzisk News

21

02 2022

680 interwencji w związku z wichurą. Będą kolejne

Strażacy w całym kraju, także w naszym powiecie mają pełne ręce roboty. Tylko od 17 lutego do rana 21 lutego strażacy odnotowali 680 zgłoszeń z prośbami o interwencję w związku ze skutkami wichury. A spływają kolejne i w następnych dniach może być podobnie.

Planowane wyłączenia prądu w regionie - Grodzisk News

20

02 2022

Planowane wyłączenia prądu w regionie

Zakład energetyczny PGE Dystrybucja podał, gdzie nadchodzących dniach wyłączy prąd w związku z konserwacją urządzeń elektrycznych.

IMGW znów wydaje ostrzeżenie w związku z silnym wiatrem - Grodzisk News

20

02 2022

IMGW znów wydaje ostrzeżenie w związku z silnym wiatrem

Choć wiatr istotnie zelżał w porównaniu do ostatnich dni, to w poniedziałek od rana ma jeszcze wiać, w porywach do 80–90 km/h. Meteorolodzy wydali w związku z tym kolejne ostrzeżenie.

Będzie mocno wiało, możliwe burze. Jest ostrzeżenie IMGW - Grodzisk News

16

02 2022

Będzie mocno wiało, możliwe burze. Jest ostrzeżenie IMGW

Zgodnie z prognozami synoptyków jutro od samego rana może mocno wiać, a nawet mogą wystąpić burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego powiatu.

W lutym jeszcze cztery wizyty mammobusów w regionie - Grodzisk News

11

02 2022

W lutym jeszcze cztery wizyty mammobusów w regionie

Bezpłatne badania mammograficzne finansowane są przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku będą mogły wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

Uwaga, będzie ślisko! - Grodzisk News

11

02 2022

Uwaga, będzie ślisko!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie, które dotyczy m.in. powiatu grodziskiego. Wieczorem i w nocy drogi w naszym powiecie mogą być oblodzone i śliskie. Lepiej zdjąć nogę z gazu.

Mieszkańcu, zgłoś propozycje do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Czas do 20 lutego - Grodzisk News

11

02 2022

Mieszkańcu, zgłoś propozycje do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Czas do 20 lutego

252 zgłoszone projekty, 50 tys. oddanych głosów – taki efekt przyniosła poprzednia odsłona Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku do wydania będzie 25 mln zł, a mieszkańcy już mogą zgłaszać propozycje inwestycji. Nabór potrwa do 20 lutego.

Jaktorów pomoże mieszkańcom, którzy ucierpieli w styczniowej nawałnicy - Grodzisk News

10

02 2022

Jaktorów pomoże mieszkańcom, którzy ucierpieli w styczniowej nawałnicy

Jaktorowski magistrat przypomina, że do 11 lutego włącznie gminny ośrodek pomocy społecznej przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców, których domy ucierpiały w nawałnicy ze stycznia. Gmina zaoferuje wsparcie finansowe na niwelowanie strat.

Do muzeum, do teatru, na wystawę – z biletem KM - Grodzisk News

10

02 2022

Do muzeum, do teatru, na wystawę – z biletem KM

Koleje Mazowieckie ruszają z szóstą edycją programu „Koleją do kultury”. Dzięki niej z biletem KM odwiedzisz wybrane instytucje kultury ze zniżką.
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.