TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Jaktorów wiadomości, strona 7

Zmiany w ofercie Wspólny Bilet Samorządowy. Kulturalne korzyści dla pasażerów - Grodzisk News

16

03 2022

Zmiany w ofercie Wspólny Bilet Samorządowy. Kulturalne korzyści dla pasażerów

Od najbliższego poniedziałku (21 marca) Wspólny Bilet Samorządowy ważny na przejazdy pociągami ośmiu przewoźników kolejowych będzie uprawniać dodatkowo do zniżek w instytucjach kultury i przy korzystaniu z atrakcji turystycznych.

Rusza infolinia dla pracodawców i uchodźców szukających pracy - Grodzisk News

16

03 2022

Rusza infolinia dla pracodawców i uchodźców szukających pracy

Od 16 marca Wojewódzki Urząd Pracy uruchomi specjalną infolinię dla obywateli Ukrainy, którzy chcieliby podjąć pracę oraz dla pracodawców, którzy chcieliby zatrudnić uchodźców. Wkrótce w siedzibie urzędu przy ul. Młynarskiej 16 powstanie także punkt informacyjno-konsultacyjny.

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy. Co z niej wynika? - Grodzisk News

14

03 2022

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy. Co z niej wynika?

W sobotę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Nowe rozwiązania wejdą w życie, z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw i będą obowiązywać z mocą wsteczną od 24 lutego. Spójrzmy na na najważniejsze założenia tego dokumentu.

Na Mazowszu przeważają kobiety - Grodzisk News

08

03 2022

Na Mazowszu przeważają kobiety

W Polsce 8 marca tradycyjnie obchodzimy Święto Kobiet. Na Mazowszu mieszka ich ponad 2,8 mln, co stanowi 52,1 procent wszystkich mieszkańców. Na 100 mężczyzn przypada aż 109 pań. Mazowszanki żyją średnio o 8 lat dłużej od panów, a największą grupę stanowią te w wieku 35-39 lat. Są lepiej wykształcone od mężczyzn i coraz więcej jest ich także w samorządach. Co drugi sołtys jest sołtyską.

Przygarniesz psa – zrobisz miejsce dla zwierząt z Ukrainy ogarniętej wojną - Grodzisk News

07

03 2022

Przygarniesz psa – zrobisz miejsce dla zwierząt z Ukrainy ogarniętej wojną

Mnóstwo Polaków angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Z kraju ogarniętego trafia do Polski także wiele zwierząt, które potrzebują pomocy. Fundacja dla Szczeniąt Judyta prowadzi akcję pomocą, w którą może się włączyć każdy z nas, w miarę możliwości.

Marcowa korekta rozkładu jazdy - Grodzisk News

07

03 2022

Marcowa korekta rozkładu jazdy

Od 13 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Jest to związane m.in. z trwającą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa – Łowicz oraz Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie, a także weekendowym zamknięciem jednego z torów linii średnicowej podmiejskiej.

Gdzie i kiedy wyłączą prąd? - Grodzisk News

06

03 2022

Gdzie i kiedy wyłączą prąd?

Zakład energetyczny PGE Dystrybucja podał, gdzie nadchodzących dniach wyłączy prąd w związku z konserwacją urządzeń elektrycznych.

Pięciu poszukiwanych w rękach policji - Grodzisk News

04

03 2022

Pięciu poszukiwanych w rękach policji

Policjanci na terenie powiatu grodziskiego zatrzymali jednego dnia pięciu poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Trzech z nich trafiło już do aresztów śledczych.

Kierowca z zakazem i narkotykami - Grodzisk News

03

03 2022

Kierowca z zakazem i narkotykami

Grodziscy policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szybko okazało się mężczyzna prowadził pojazd mimo zakazu, a przy sobie miał narkotyki.

Jaktorów w z propozycjami innych przebiegów korytarzy drogowych i kolejowych - Grodzisk News

02

03 2022

Jaktorów w z propozycjami innych przebiegów korytarzy drogowych i kolejowych

Jaktorów przedstawił swoją propozycję przebiegu korytarzy linii kolejowej oraz Aglomeracyjnej Obwodnicy Warszawy, które mają powstać w ramach budowy CPK. Propozycję gminy oparto – jak mówią urzędnicy – na podstawowej zasadzie: “żadnych domów na trasie korytarza”.

Pomagając Ukrainie, zachowaj czujność i ostrożność. Nowe sposoby oszustów - Grodzisk News

01

03 2022

Pomagając Ukrainie, zachowaj czujność i ostrożność. Nowe sposoby oszustów

Chęć pomocy Ukraińcom, których kraj ogarnięty jest wojną nie słabnie wśród nas. Musimy jednak zachować czujność i ostrożność. Eksperci wskazują bowiem, że sytuacje próbują wykorzystać też oszuści.

15 milionów od Mazowsza dla Ukrainy - Grodzisk News

01

03 2022

15 milionów od Mazowsza dla Ukrainy

Kolejne decyzje Mazowsza w sprawie pomocy Ukrainie. Władze województwa przygotowały projekt unijny, dzięki któremu możliwe będzie wsparcie Uchodźców przebywających na terenie województwa. Na ten cel chcą przeznaczyć 15 mln zł. Dodatkowo Mazowsze przeznaczyło milion złotych z budżetu na pilną pomoc dla Ukrainy.

Pomoc dla mieszkańców i mieszkanek Ukrainy. PAH prowadzi zbiórkę - Grodzisk News

26

02 2022

Pomoc dla mieszkańców i mieszkanek Ukrainy. PAH prowadzi zbiórkę

Za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl Polska Akcja Humanitarna (PAH) prowadzi zbiórkę pieniędzy na zapewnienie bieżących potrzeb dla mieszkańców Ukrainy ogarniętej wojną. Liczy się każda pomoc.
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.