reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Budowa CPK

Spotkanie przedstawicieli CPK z mieszkańcami w gminie Jaktorów. Już w tę środę - Grodzisk News

07

11 2022

Spotkanie przedstawicieli CPK z mieszkańcami w gminie Jaktorów. Już w tę środę

To, o co zabiegali mieszkańcy z naszego regionu, w tym ludzie zrzeszeni w inicjatywie „Skreśleni przez Cpk”, wreszcie dojdzie do skutku. 9 listopada odbędzie się w Jaktorowie spotkanie z przedstawicielami spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Początek o godz. 17.30.

Będzie spotkanie przedstawicieli CPK z mieszkańcami w gminie Jaktorów! - Grodzisk News

25

10 2022

Będzie spotkanie przedstawicieli CPK z mieszkańcami w gminie Jaktorów!

To, o co zabiegali mieszkańcy z naszego regionu, w tym ludzie zrzeszeni w inicjatywie „Skreśleni przez Cpk”, wreszcie dojdzie do skutku. 9 listopada odbędzie się w Jaktorowie spotkanie z przedstawicielami spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Znamy szczegóły demonstracji przed sejmem. Podstawią autobusy - Grodzisk News

02

08 2022

Znamy szczegóły demonstracji przed sejmem. Podstawią autobusy

W czwartek (4 sierpnia) przed budynkiem Sejmu RP strona społeczna przeciwna wywłaszczeniom nieruchomości pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego zorganizuje demonstrację, a jej przedstawiciele będą mieli okazję wypowiedzieć się w izbie niższej parlamentu. Mieszkańcy mobilizują się, by zamanifestować niezadowolenie, a do warszawy zabiorą ich specjalnie zorganizowane autobusy.

Mieszkańcy przeciwni wywłaszczeniom pod CPK będą demonstrować przed sejmem - Grodzisk News

01

08 2022

Mieszkańcy przeciwni wywłaszczeniom pod CPK będą demonstrować przed sejmem

W najbliższy czwartek (4 sierpnia o godz. 12:00) odbędzie się wysłuchanie publiczne w sejmie w sprawie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, która dotyczy wywłaszczeń mieszkańców posesji kolidujących z budową CPK. Przedstawiciele strony społecznej będą mogli wypowiedzieć się z mównicy sejmowej po raz pierwszy od dwóch kadencji. Zapowiadają także demonstrację przed gmachem na Wiejskiej.

CPK ogłasza przetarg na generalnego projektanta inżynierii lądowej - Grodzisk News

19

06 2022

CPK ogłasza przetarg na generalnego projektanta inżynierii lądowej

Spółka CPK ogłosiła niedawno przetarg, w którym zamierza wyłonić Generalnego Projektanta Inżynierii Lądowej (Master Civil Engineer – MCE). Do zadań tego podmiotu należeć będzie wykonanie wielobranżowej dokumentacji obejmującej projekty m.in. dróg startowych i kołowania, płyt postojowych i systemów lotniskowych.

CPK. Jest dokładna lokalizacja lotniska, czyli wariant inwestorski - Grodzisk News

14

06 2022

CPK. Jest dokładna lokalizacja lotniska, czyli wariant inwestorski

Spółka Centralny Port Komunikacyjny poinformowała o zakończeniu prac nad wariantem inwestorskim dla lotniska oraz infrastruktury towarzyszącej, m.in. kolejowej, drogowej, energetycznej. Poznaliśmy tym samym dokładną lokalizację CPK.

CPK. Helikopter nad głowami mieszkańców Jaktorowa – wykona pomiary geofizyczne - Grodzisk News

08

04 2022

CPK. Helikopter nad głowami mieszkańców Jaktorowa – wykona pomiary geofizyczne

Jaktorowski magistrat upublicznił pismo adresowane do gminy, a informujące, że w kwietniu przeprowadzone zostaną prace geofizyczne w związku z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. W tym czasie nad gminą odbywać się będą przeloty helikoptera, z którego wykonywane będą pomiary.

Spółka CPK szuka rzeczoznawców majątkowych - Grodzisk News

10

03 2022

Spółka CPK szuka rzeczoznawców majątkowych

Spółka CPK ogłosiła przetarg, w którym zamierza wyłonić trzech rzeczoznawców majątkowych. Zajmą się oni obsługą Programu Dobrowolnych Nabyć.

Sejmik województwa powoła komisję ds. CPK. Ma pomóc mieszkańcom w kwestii wywłaszczeń - Grodzisk News

23

02 2022

Sejmik województwa powoła komisję ds. CPK. Ma pomóc mieszkańcom w kwestii wywłaszczeń

Sejmik Województwa Mazowieckiego powoła do życia komisję ds. CPK. Ciało to ma się zajmować m.in. interesami mieszkańców w kwestii wywłaszczeń.

Mieszkańcy Jaktorowa wyjdą na ulicę. W poniedziałek protest przeciw budowie węzła kolejowego - Grodzisk News

06

02 2022

Mieszkańcy Jaktorowa wyjdą na ulicę. W poniedziałek protest przeciw budowie węzła kolejowego

Kilka dni temu na stronie internetowej jaktorowskiego pojawiła się informacja o utrudnieniach w ruchu na ul. Warszawskiej w związku z planowanym zgromadzeniem publicznym. Okazuje się, że będzie to manifestacja mieszkańców przeciwnych budowie węzła kolejowego w ramach CPK.

CPK:  Ruszają prace przygotowawcze dla linii kolejowej Sieradza do Poznania - Grodzisk News

16

01 2022

CPK: Ruszają prace przygotowawcze dla linii kolejowej Sieradza do Poznania

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę na studium wykonalności dla Kolei Dużych Prędkości między Sieradzem a Poznaniem. – Ten 170-kilometrowy odcinek to część tzw. “igreka”, dzięki któremu podróż koleją np. ze stolicy Wielkopolski do Warszawy skróci się o ponad godzinę – podało CPK.

Stowarzyszenie mieszkańców odpowiada na wywiad z pełnomocnikiem ds. CPK - Grodzisk News

23

12 2021

Stowarzyszenie mieszkańców odpowiada na wywiad z pełnomocnikiem ds. CPK

Temat budowy lotniska na terenie Baranowa, Teresina i Wskitek i związane z tym kwestie wywłaszczeń oraz wykupów nieruchomości wciąż mają wysoką temperaturę. Wczoraj do naszej redakcji napłynęło pismo od Stowarzyszenia „Zanim Powstanie Lotnisko – CPK”, którego autorzy odnoszą się do  wywiadzie z Marcinem Horałą, wiceministrem infrastruktury, pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Pismo – jak mówią – jest „ sprostowaniem i wyjaśnienie mnóstwa przekłamań i nieprawd jakie zostały powiedziane w wywiadzie. Treść pisma publikujemy w niezmienionej formie.

Rada społeczna i samorządowcy wydają oświadczenie ws. CPK - Grodzisk News

20

12 2021

Rada społeczna i samorządowcy wydają oświadczenie ws. CPK

Rada Społeczna ds. CPK oraz samorządowcy z Baranowa, Teresin i Wiskitek wydali oświadczenie, że nie odbyło się planowane na 16 grudnia spotkanie z przedstawicielami spółki CPK. Powodem miał być brak tych ostatnich. Przypomnijmy, że właśnie 16 grudnia spółka CPK przedstawiła plan lokalizacji lotniska na obszarze obejmującym każdą z trzech gmin.
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.