reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

08 2022

Mieszkańcy przeciwni wywłaszczeniom pod CPK będą demonstrować przed sejmem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Skreśleni przez CpkMieszkańcy przeciwni wywłaszczeniom pod CPK będą demonstrować przed sejmem - Grodzisk News


W najbliższy czwartek (4 sierpnia o godz. 12:00) odbędzie się wysłuchanie publiczne w sejmie w sprawie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, która dotyczy wywłaszczeń mieszkańców posesji kolidujących z budową CPK. Przedstawiciele strony społecznej będą mogli wypowiedzieć się z mównicy sejmowej po raz pierwszy od dwóch kadencji. Zapowiadają także demonstrację przed gmachem na Wiejskiej.


Jak podkreślają mieszkańcy, między innymi z gminy Jaktorów, w nowelizacji ustawy znajdują się skrajnie niekorzystne zapisy dla wywłaszczanych pod cele publiczne osób.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Nasi przedstawiciele z całego kraju będą przemawiać w imieniu nas wszystkich, których krzywdzą projekty Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tego dnia nie może zabraknąć silnego wsparcia pod sejmem. Zaczynamy gromadzić się od 11.30, oficjalne otwarcie demonstracji zaplanowane na godz. 12.00 – poinformowała strona społeczna na facebookowym profilu „Skreśleni przez Cpk”.

Protestujący podkreślają, że nowelizacja pozwoli na wywłaszczenia nie tylko tych trzystu rodzin w związku z CPK, ale także pozwoli rządzącym zajmować w przyszłości niemal dowolne tereny poprzez wykorzystanie zapisu o konieczności realizacji celu publicznego.

I wobec tego ma być skierowana czwartkowa demonstracja.

💬︎   dodaj komentarz

Ja popieram CPK

Mariusz z Chylic
02-08-2022 08:47

Ja też

Malina
04-08-2022 19:01
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.