reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

08 2022

Mieszkańcy przeciwni wywłaszczeniom pod CPK będą demonstrować przed sejmem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Skreśleni przez CpkMieszkańcy przeciwni wywłaszczeniom pod CPK będą demonstrować przed sejmem - Grodzisk News


W najbliższy czwartek (4 sierpnia o godz. 12:00) odbędzie się wysłuchanie publiczne w sejmie w sprawie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, która dotyczy wywłaszczeń mieszkańców posesji kolidujących z budową CPK. Przedstawiciele strony społecznej będą mogli wypowiedzieć się z mównicy sejmowej po raz pierwszy od dwóch kadencji. Zapowiadają także demonstrację przed gmachem na Wiejskiej.


Jak podkreślają mieszkańcy, między innymi z gminy Jaktorów, w nowelizacji ustawy znajdują się skrajnie niekorzystne zapisy dla wywłaszczanych pod cele publiczne osób.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Nasi przedstawiciele z całego kraju będą przemawiać w imieniu nas wszystkich, których krzywdzą projekty Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tego dnia nie może zabraknąć silnego wsparcia pod sejmem. Zaczynamy gromadzić się od 11.30, oficjalne otwarcie demonstracji zaplanowane na godz. 12.00 – poinformowała strona społeczna na facebookowym profilu „Skreśleni przez Cpk”.

Protestujący podkreślają, że nowelizacja pozwoli na wywłaszczenia nie tylko tych trzystu rodzin w związku z CPK, ale także pozwoli rządzącym zajmować w przyszłości niemal dowolne tereny poprzez wykorzystanie zapisu o konieczności realizacji celu publicznego.

I wobec tego ma być skierowana czwartkowa demonstracja.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.