TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

04 2024

Areszt dla nożownika z Grodziska przedłużony. Będzie obserwacja psychiatryczna?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsAreszt  dla nożownika z Grodziska przedłużony. Będzie obserwacja psychiatryczna? - Grodzisk News


Mężczyzna podejrzany o zabójstwo w Grodzisku w połowie stycznia, pozostanie w zamknięciu na kolejne trzy miesiące. Tak zdecydował sąd na wniosek prokuratury. Prawdopodobnie również ten sam organ skieruje Daniela R. na obserwację sądowo-psychiatryczną.


Przypomnijmy, że we wtorek, 16 stycznia po południu przy ul. Kościuszki 34-letni mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem, o czym piszemy TUTAJ. Wkrótce prokuratura potwierdziła, że w związku ze zdarzeniem zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z ustaleń śledczych wynikało, że na Kościuszki w okolicy ratusza miejskiego „doszło do ugodzenia narzędziem ostrokończystym (najprawdopodobniej nożem) mężczyzny w wieku 34 lat, mieszkańca Grodziska Mazowieckiego, który następnie zmarł w szpitalu mimo udzielenia mu pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia zostały wykonane oględziny przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. W sprawie zatrzymano jednego mężczyznę. Zabezpieczono również monitoring z okolic miejsca zdarzenia. Trwają intensywne czynności procesowe nadzorowane przez Prokuraturę, gromadzony jest materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie”.

Na podstawie zebranego wówczas materiału prokurator postawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut zabójstwa poprzez zadanie ofierze trzech ran kłutych narzędziem ostrokończystym, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł w szpitalu. Daniel R. przyznał się do winy, ale odmówił składania dalszych wyjaśnień.

Został wtedy tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Czas aresztu upływał więc 15 kwietnia. Został jednak przedłużony o kolejne trzy miesiące. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, która prowadzi tę sprawę, sąd przedłużył zatrzymanemu areszt o kolejne trzy miesiące – mówi nam prok. Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak słyszymy, w postępowaniu zaszły nowe okoliczności. – Grodziska prokuratura rejonowa wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego obserwacji sądowo-psychiatrycznej z uwagi na wątpliwości co do poczytalności mężczyzny – dodaje prok. Banna.

Jak długo może potrwać owa obserwacja. – Po jej zasądzeniu przez sąd, o ile to nastąpi, konieczne będzie uzgodnienie terminu rozpoczęcia z odpowiednim ośrodkiem. Zazwyczaj tego rodzaju obserwacja trwa od czterech do sześciu tygodni – zaznacza rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.