TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

04 2024

Wypowiedz się w ankiecie na temat wariantów linii kolejowych CPK. To ostatni dzwonek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayWypowiedz się w ankiecie na temat  wariantów linii kolejowych CPK. To ostatni dzwonek - Grodzisk News


Jeszcze tylko do 4 kwietnia mieszkańcy, samorządy i organizacje mogą wypowiedzieć się na temat budowy linii kolejowej  nr 88 na odc. Węzeł CPK – Grójec – Warka.


Strona społeczna, z wójtem Żabiej Woli na czele zapowiada niezmiennie, że dla niej jedynym akceptowalnym wariantem przebiegu linii kolejowej jest wyłącznie tzw. wariant W2, zakładający przebieg w śladzie istniejącej już linii kolejowej nr 12.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sprawa przebiegu tzw. szprych jako części budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego szczególnie interesuje mieszkańców po południowej stronie żabiowolskiej gminy. Zwłaszcza miejscowości Lasek, Petrykozy, Piotrkowice, Grzegorzewice.

Na spotkaniu w marcu w Skułach projektanci z firmy IDOM zaproponowali, aby do 4 kwietnia mieszkańcy i samorządy złożyli ankiety, w których przekazują uwagi, preferencje i zastrzeżenia dotyczące wariantów przebiegu linii kolejowej.

Wśród dziewięciu pytań zawartych w ankiecie kilka jest zamkniętych, a kilka w formule otwartej, w której warto uzasadnić swoją opinię. Po początkowych pytań o miejsce zamieszkania i personalia, dalej ankietowani są proszeni o uszeregowanie wszystkich dziesięciu wariantów i od najbardziej do najmniej preferowanego. Jest również opcja jedenasta – „żaden z przedstawionych”.

Jest również prośba o wyrażenie opinii na temat planów budowy linii kolejowej. Inne pytanie pytanie dotyczy zasadności uruchomienia regularnych przewozów pasażerskich na linii wąskotorowej Grójec – Tarczyn oraz Tarczyn – Piaseczno.

Ankieterzy pytają także czy respondenci są za „usytuowaniem proponowanych Punktów Obsługi Pasażerów” i proszą o uzasadnienie odpowiedzi. Wreszcie w ostatnim punkcie ankiety można przedstawić „postulaty własne dotyczące zaprezentowanych wariantów przebiegu linii kolejowej”.

Ankieta dostępna jest TUTAJ.

Warianty kolejowe można zaś przypomnieć sobie TU.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.