reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Budowa CPK, strona 2

Stowarzyszenie mieszkańców odpowiada na wywiad z pełnomocnikiem ds. CPK - Grodzisk News

23

12 2021

Stowarzyszenie mieszkańców odpowiada na wywiad z pełnomocnikiem ds. CPK

Temat budowy lotniska na terenie Baranowa, Teresina i Wskitek i związane z tym kwestie wywłaszczeń oraz wykupów nieruchomości wciąż mają wysoką temperaturę. Wczoraj do naszej redakcji napłynęło pismo od Stowarzyszenia „Zanim Powstanie Lotnisko – CPK”, którego autorzy odnoszą się do  wywiadzie z Marcinem Horałą, wiceministrem infrastruktury, pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Pismo – jak mówią – jest „ sprostowaniem i wyjaśnienie mnóstwa przekłamań i nieprawd jakie zostały powiedziane w wywiadzie. Treść pisma publikujemy w niezmienionej formie.

Rada społeczna i samorządowcy wydają oświadczenie ws. CPK - Grodzisk News

20

12 2021

Rada społeczna i samorządowcy wydają oświadczenie ws. CPK

Rada Społeczna ds. CPK oraz samorządowcy z Baranowa, Teresin i Wiskitek wydali oświadczenie, że nie odbyło się planowane na 16 grudnia spotkanie z przedstawicielami spółki CPK. Powodem miał być brak tych ostatnich. Przypomnijmy, że właśnie 16 grudnia spółka CPK przedstawiła plan lokalizacji lotniska na obszarze obejmującym każdą z trzech gmin.

Spółka CPK: Uwaga na fałszywych pracowników i fałszywe informacje - Grodzisk News

25

05 2021

Spółka CPK: Uwaga na fałszywych pracowników i fałszywe informacje

Spółka CPK poinformowała o otrzymaniu od mieszkańców sygnałów o osobach podszywających się pod pracowników Centralnego Portu Komunikacyjnego. Sprawa dotyczy gorącego w ostatnich tygodniach tematu Programu Dobrowolnych Nabyć.

CPK. Powraca inwentaryzacja środowiska w naszym regionie. Tym razem bez kontrowersji? - Grodzisk News

17

04 2021

CPK. Powraca inwentaryzacja środowiska w naszym regionie. Tym razem bez kontrowersji?

W kwietniu kontynuowane będą badania przyrodnicze mające na celu rozpoznanie środowiska przyrodniczego. Badania terenowe obejmą nie tylko gatunki zwierząt, lecz także wody powierzchniowe pod względem jakości.

CPK. Gmina Baranów odpowiada na list Horały - Grodzisk News

25

03 2021

CPK. Gmina Baranów odpowiada na list Horały

List otwarty Marcina Horały, rządowego pełnomocnika ds. CPK, odbił się głośnym echem i wzbudził sporo emocji. Sprowokował także do oficjalnej odpowiedzi urząd gminy Baranów. Poniżej zamieszczamy pełną treść pisma odnoszącego się na list Horały.

Gorąco wokół prac inwetaryzacyjnych na terenie pod CPK - Grodzisk News

25

03 2021

Gorąco wokół prac inwetaryzacyjnych na terenie pod CPK

Nasza wczorajsza publikacja listu otwartego Marcina Horały, pełnomocnika rządu ds. CPK, wywołała szybką i stanowczą reakcję czytelników. Odpierają oni zarzuty o akty agresji wobec pracowników terenowych, w komentarzu zamieścili nawet oficjalną notatkę z obywatelskiej interwencji. W sprawie wypowiedział się u nas też rzecznik prasowy CPK.

Rozporządzenie o inwestycjach towarzyszących CPK już działa - Grodzisk News

21

02 2021

Rozporządzenie o inwestycjach towarzyszących CPK już działa

Od czwartku obowiązuje rządowe rozporządzenie dotyczące wykazu inwestycji towarzyszących budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dokument wskazuje konkretnie, jakie inwestycje mogą powstać w ramach CPK, prócz lotniska.

Ruszają kolejne prace na terenie CPK. Umowa podpisana - Grodzisk News

03

02 2021

Ruszają kolejne prace na terenie CPK. Umowa podpisana

Przedstawiciele spółki Centralny Port Komunikacyjny podpisali umowę z konsultantem ds. badań terenu. Będzie on prowadził analizy środowiskowe i terenowe w rejonie przyszłego portu „Solidarność”.

Wójt Żabiej Woli negatywnie ws. studium lokalizacyjnego CPK - Grodzisk News

01

01 2021

Wójt Żabiej Woli negatywnie ws. studium lokalizacyjnego CPK

Zakończyły się konsultacje dotyczące projektu „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”. Wójt gminy Żabia Wola przekazał spółce CPK uwagi mieszkańców wraz ze swoim stanowiskiem.

CPK: Spotkanie online z mieszkańcami gminy - Grodzisk News

23

12 2020

CPK: Spotkanie online z mieszkańcami gminy

Między świętami a Nowym Rokiem odbędzie się spotkanie online mieszkańców gminy Żabia Wola z Marcinem Horałą, pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Minister odpowie również na pytania wysłane wcześniej na maila.

CPK porozumiało się z powiatami ws. danych geodezyjnych i kartograficznych - Grodzisk News

11

12 2020

CPK porozumiało się z powiatami ws. danych geodezyjnych i kartograficznych

Przedstawiciele spółki CPK podpisali porozumienia ze starostami trzech powiatów: grodziskiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego ws. pozyskiwania danych geodezyjnych i kartograficznych z zasobów tych samorządów.

Rada ds. CPK negatywnie ocenia wykup nieruchomości. Jest stanowisko - Grodzisk News

07

12 2020

Rada ds. CPK negatywnie ocenia wykup nieruchomości. Jest stanowisko

Rada społeczna ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego poinformowała, że rządowy program dobrowolnego nabycia nieruchomości na potrzeby Portu Solidarność nie był w żaden sposób konsultowany ze stroną społeczną. Jednocześnie wyrażono negatywną opinie na temat opracowania.

Studium lokalizacyjne CPK. Weź udział w konsultacjach - Grodzisk News

04

12 2020

Studium lokalizacyjne CPK. Weź udział w konsultacjach

Rozpoczęły się konsultacje społeczne przed przyjęciem „Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego”. Dokument będzie zawierał również prognozę oddziaływania na środowisko.
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.