reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

23

02 2022

Sejmik województwa powoła komisję ds. CPK. Ma pomóc mieszkańcom w kwestii wywłaszczeń


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabaySejmik województwa powoła komisję ds. CPK. Ma pomóc mieszkańcom w kwestii wywłaszczeń - Grodzisk News


Sejmik Województwa Mazowieckiego powoła do życia komisję ds. CPK. Ciało to ma się zajmować m.in. interesami mieszkańców w kwestii wywłaszczeń.


Na ostatnim posiedzeniu sejmik oddał głos mieszkańcom zaniepokojonym skutkami przygotowań do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. – Obawy budzi przede wszystkim formuła prawna, w jakiej realizowane są wywłaszczenia na rzecz spółki powołanej do budowy portu. Mieszkańcy obawiają się, że jeśli do nich dojdzie, a przygotowania wątpliwej pod kątem ekonomicznym inwestycji zostaną wstrzymane, ich dorobek życia pójdzie na marne – mówi Krzysztof Strzałkowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

To jego klub wystąpił z inicjatywą utworzenia doraźnej komisji sejmikowej, która będzie się zajmować tylko sprawami związanymi z konsekwencjami przygotowań do budowy CPK i inwestycji towarzyszących lotnisku.

Powołanie komisji wiąże się ze skargami pytaniami mieszkańców, zaniepokojonych – w ich ocenie – brakiem informacji w sprawie budowy CPK; obawiających się co będzie, jeśli zostaną wywłaszczeni, a budowa lotniska zostanie zawieszona.

Jak czytamy w komunikacie, „komisję wzmocni grono ekspertów, które wieloaspektowo, bardzo dogłębnie przyjrzy się rządowym planom budowy portu. - Pytania, które już dzisiaj się pojawiają w tej sprawie, stawiają pod znakiem zapytania w ogóle sensowność takiej inwestycji – zaznacza Strzałkowski. Jego zdaniem, jeżeli CPK ma powstać za kwotę kilkuset miliardów złotych, to pytanie, czy za ułamek tej kwoty nie można byłoby postawić na rozwój portu lotniczego w Modlinie, gdzie grunty Skarbu Państwa zostały już zabezpieczone. Wniosek w sprawie komisji, jeszcze w tym tygodniu znajdzie się u Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego”.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Struzikowcy chcą się podpiąć pod spółke CPK. Jaka to jest praworządność żeby na ich terenie powstawało bez posadek dla nich?

Leszek
24-02-2022 08:28

Mam nadzieję, że się mylisz...

Bezstronna
24-02-2022 15:31

mega , super , kolejna komisja która zajmie się sprawą ...... bez efektów.

ewa
25-02-2022 07:26

Komisja oczywiście za darmo pracować nie będzie. Ile to już kasy poszło z wiatrem ??????

ewa
25-02-2022 16:32
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.