reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

04 2022

CPK. Helikopter nad głowami mieszkańców Jaktorowa – wykona pomiary geofizyczne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plCPK. Helikopter nad głowami mieszkańców Jaktorowa – wykona pomiary geofizyczne - Grodzisk News


Jaktorowski magistrat upublicznił pismo adresowane do gminy, a informujące, że w kwietniu przeprowadzone zostaną prace geofizyczne w związku z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. W tym czasie nad gminą odbywać się będą przeloty helikoptera, z którego wykonywane będą pomiary.


Prace prowadzi podwykonawca CPK, firma Geopartner Geofizyka, a polegają one na przelotach helikoptera wyposażonego w aparaturę kontrolno-pomiarową.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W piśmie czytamy, że „badania będą miały na celu rozpoznanie budowy geologicznej wzdłuż odcinków pomiarowych (…). Do helikoptera podwieszona będzie układ pomiarowy rejestrujący naturalne pole magnetyczne Ziemi oraz wzbudzone pole elektromagnetyczne, który działa jak duży skaner 3D gruntu”. Helikoptera ma lecieć z prędkością 60–80 km/h, na wysokości 100 metrów, zaś sprzęt pomiarowy znajdzie się na wysokości 40–50 metrów nad ziemią.

Firma pomiarowa podkreśla w piśmie, że prace nie będą uciążliwe ani szkodliwe dla mieszkańców oraz zwierząt.

Pomiar lotniczy ma zostać wykonany w ciągu jednego lub dwóch dni, ale muszą być ku temu odpowiednie warunki atmosferyczne – brak silnego wiatru. Odpowiednią zgodę musi wydać także Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.