
Sejmik Województwa Mazowieckiego powoła do życia komisję ds. CPK. Ciało to ma się zajmować m.in. interesami mieszkańców w kwestii wywłaszczeń.
Na ostatnim posiedzeniu sejmik oddał głos mieszkańcom zaniepokojonym skutkami przygotowań do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. – Obawy budzi przede wszystkim formuła prawna, w jakiej realizowane są wywłaszczenia na rzecz spółki powołanej do budowy portu. Mieszkańcy obawiają się, że jeśli do nich dojdzie, a przygotowania wątpliwej pod kątem ekonomicznym inwestycji zostaną wstrzymane, ich dorobek życia pójdzie na marne – mówi Krzysztof Strzałkowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
To jego klub wystąpił z inicjatywą utworzenia doraźnej komisji sejmikowej, która będzie się zajmować tylko sprawami związanymi z konsekwencjami przygotowań do budowy CPK i inwestycji towarzyszących lotnisku.
Powołanie komisji wiąże się ze skargami pytaniami mieszkańców, zaniepokojonych – w ich ocenie – brakiem informacji w sprawie budowy CPK; obawiających się co będzie, jeśli zostaną wywłaszczeni, a budowa lotniska zostanie zawieszona.
Jak czytamy w komunikacie, „komisję wzmocni grono ekspertów, które wieloaspektowo, bardzo dogłębnie przyjrzy się rządowym planom budowy portu. - Pytania, które już dzisiaj się pojawiają w tej sprawie, stawiają pod znakiem zapytania w ogóle sensowność takiej inwestycji – zaznacza Strzałkowski. Jego zdaniem, jeżeli CPK ma powstać za kwotę kilkuset miliardów złotych, to pytanie, czy za ułamek tej kwoty nie można byłoby postawić na rozwój portu lotniczego w Modlinie, gdzie grunty Skarbu Państwa zostały już zabezpieczone. Wniosek w sprawie komisji, jeszcze w tym tygodniu znajdzie się u Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego”.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Policjanci z Żyrardowa zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie miasta 1,5 kg amfetaminy. Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn.
We wtorkowy poranek doszło do awarii urządzeń infrastruktury kolejowej na linii skierniewickiej. Pociągi mogą być opóźnione.
Choć tegoroczny, 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero przed nami, to już w miniony weekend grodziska społeczność miała okazję do pokazania, jak wielkie i jak waleczne ma serca. A to za sprawą pierwszej w historii inicjatywy pod hasłem: „WOŚP-owy Dzień Sportu w Grodzisku”. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Niedzielny pożar budynku Monaru w Budach Zosinych zaangażował do akcji gaśniczej kilkanaście zastępów straży pożarnej z regionu, m.in. z OSP Żelechów i OSP Międzyborów. Dzięki uprzejmości strażaków właśnie publikujemy poniżej kilka zdjęć z niedzielnych działań...
Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło w poniedziałek wczesnym popołudniem na ul. Nadarzyńskiej. Z ustaleń policji wynika, że kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem zderzył się z inną osobówką, a następnie wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji.
Od rana ekipy techniczne grodziskiego zakładu wodociągów i kanalizacji pracują nad usunięciem awarii sieci, która wymusiła zarazem odcięcie wody do części mieszkańców Grodziska na pół dnia.
Poranne podróże koleją odbywają się dziś z utrudnieniami. Pasażerowie na linii skierniewickiej muszą przygotować się na spore opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich. Z powodu usterki technicznej jednego ze składów, ruch pociągów odbywa się z problemami, co wpływa na cały harmonogram jazdy.
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” ma powody do świętowania. W siedzibie zespołu w Otrębusach oficjalnie otwarto zmodernizowany budynek bursy oraz powiększony parking. Inwestycje, które pochłonęły łącznie ponad 13 mln zł, zostały sfinansowane z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.