TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

26

07 2023

Jaktorów odwołuje się od decyzji środowiskowej ws. CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy JaktorówJaktorów odwołuje się od decyzji środowiskowej ws. CPK - Grodzisk News


Jaktorów odwołał się od całości decyzji środowiskowej dającej zielone światło budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz inwestycjom towarzyszącym lotnisku. W swoim odwołaniu gmina mówi o szeregu uchybień proceduralnych i wnosi „wstrzymanie natychmiastowego wykonania decyzji w całości”.


Przypomnijmy, że decyzja środowiskowa dla CPK została wydana w pierwszej połowie lipca. Ujęto w niej takie elementy jak terminal pasażerski, budynki i obiekty wspierające funkcjonowanie lotniska, wieżę kontroli ruchu lotniczego, drogi startowe i kołowania, płyty postojowe, węzeł kolejowy i drogowy, a także infrastrukturę towarzyszącą, m.in.. hotele, budynki komercyjne oraz parkingi.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dokument daje też inwestorowi możliwość. usuwania drzew i krzewów, prowadzenia prac geologicznych oraz wymaganych badań archeologicznych i konserwatorskich.

Jaktorów odwołał się od tej decyzji w całości. Gmina domaga się wstrzymania wykonania decyzji środowiskowej na piśmie, w którym uzasadnia swoje stanowisko. Wskazuje m.in. na brak podstaw prawnych do nadania decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Kolejny to brak odniesienia się inwestora do zarzutów strony społecznej zawartych w kontrraportach.

Odwołujący się od decyzji zarzucili inwestorowi „brak rzetelnego przedstawienia wariantów przedsięwzięcia oraz ich oceny oddziaływania na środowisko, a w szczególności na ludzi w zakresie wpływu emisji hałasu, emisji drgań, emisji gazów i pyłów (…) promieniowania elektromagnetycznego i światła na etapie trwania realizacji przedsięwzięcia tak w latach 2023,jak i późniejszych (…)”.

Pełną treść odwołania można przeczytać TUTAJ

💬︎   dodaj komentarz

Niestety, nie ma rozwoju bez pewnych niedogodności. Wiele lat mieszkałem koło lotniska Okęcie, potem przez jakiś czas kilka km od Orly w Paryżu. Szybko można się przyzwyczaić. Gdzieś przecież te lotniska, linie kolejowe, autostrady trzeba budować, jeśli nie chcemy stać w miejscu.

Tak dla CPK
26-07-2023 22:01

Ale nikomu z nas mieszkańców okolicy Baranowa nie potrzebne to lotnisko i nie mamy zamiaru się przyzwyczajać.niech sobie budują tam gdzie nikomu nie będą przeszkadzać.

NIE DLA CPK!
26-07-2023 22:52

No cóż komuna będzie przeszkadzać ,to po pierwsze bo nie oni będą budować, po drugie wtedy nie nachlapia się kasiuty.
Po trzecie to będzie odbierać Niemcom interes w Berlinie

Kiler51
26-07-2023 23:23

pokaż wszystkie komentarze (19)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.