reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

07 2023

Jaktorów odwołuje się od decyzji środowiskowej ws. CPK


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy JaktorówJaktorów odwołuje się od decyzji środowiskowej ws. CPK - Grodzisk News


Jaktorów odwołał się od całości decyzji środowiskowej dającej zielone światło budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz inwestycjom towarzyszącym lotnisku. W swoim odwołaniu gmina mówi o szeregu uchybień proceduralnych i wnosi „wstrzymanie natychmiastowego wykonania decyzji w całości”.


Przypomnijmy, że decyzja środowiskowa dla CPK została wydana w pierwszej połowie lipca. Ujęto w niej takie elementy jak terminal pasażerski, budynki i obiekty wspierające funkcjonowanie lotniska, wieżę kontroli ruchu lotniczego, drogi startowe i kołowania, płyty postojowe, węzeł kolejowy i drogowy, a także infrastrukturę towarzyszącą, m.in.. hotele, budynki komercyjne oraz parkingi.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dokument daje też inwestorowi możliwość. usuwania drzew i krzewów, prowadzenia prac geologicznych oraz wymaganych badań archeologicznych i konserwatorskich.

Jaktorów odwołał się od tej decyzji w całości. Gmina domaga się wstrzymania wykonania decyzji środowiskowej na piśmie, w którym uzasadnia swoje stanowisko. Wskazuje m.in. na brak podstaw prawnych do nadania decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Kolejny to brak odniesienia się inwestora do zarzutów strony społecznej zawartych w kontrraportach.

Odwołujący się od decyzji zarzucili inwestorowi „brak rzetelnego przedstawienia wariantów przedsięwzięcia oraz ich oceny oddziaływania na środowisko, a w szczególności na ludzi w zakresie wpływu emisji hałasu, emisji drgań, emisji gazów i pyłów (…) promieniowania elektromagnetycznego i światła na etapie trwania realizacji przedsięwzięcia tak w latach 2023,jak i późniejszych (…)”.

Pełną treść odwołania można przeczytać TUTAJ
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

No cóż komuna będzie przeszkadzać ,to po pierwsze bo nie oni będą budować, po drugie wtedy nie nachlapia się kasiuty. Po trzecie to będzie odbierać Niemcom interes w Berlinie
Kiler51


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.