TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

08 2023

Gdzie w wyborach na wójta Jaktorowa będą głosować mieszkańcy gminy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


6 sierpnia odbędą się wybory uzupełniające na wójta Jaktorowa. Do wyścigu po fotel gospodarza gminy stanie troje kandydatów: Iwona Barańska, Rafał Drązikowski oraz Grzegorz Połutrenko. Spójrzmy zatem, gdzie mieścić się będą lokale wyborcze dla mieszkańców gminy.


Elekcja uzupełniająca jest konsekwencją ustąpienia z funkcji dotychczasowego wójta Macieja Śliwerskiego. Wyrokiem sądu nie może on bowiem pełnić żadnych funkcji publicznych. Do czasu wyłonienia nowego wójta obowiązki wójta pełni komisarz wyznaczony przez wojewodę mazowieckiego – Piotr Faruga.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wcześniej poznaliśmy kalendarz wyborczy, który wskazał, iż mieszkańcy gminy Jaktorów pójdą do urn już za niespełna dwa tygodnie, bo 6 sierpnia.

W wyborach będą mogli głosować na jednego z trójki kandydatów: Iwonę Barańską (KWW Przyjazna Gmina Jaktorów), Rafała Drązikowskiego (KWW Rafała Drązikowskiego) lub na Grzegorza Połutrenkę (KWW Wspólna Gmina).

Dziś spoglądamy na to gdzie znajdować się będą lokal wyborcze i do których przypisani będą mieszkańcy poszczególnych miejscowości.

I tak mieszkańcy wsi Budy-Grzybek oraz Jaktorów-Kolonia będą głosować w lokalu wyborczym nr 1 (Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Warszawska 2)

Lokal nr 2 znajdzie się w gmachu szkoły w Międzyborowie, przy ul. Staszica 5 i tam zagłosują mieszkańcy Międzyborowa, Henryszewa oraz Grąd.

Lokal nr 3 zasięgiem głosowania obejmie mieszkańców miejscowości Budy Zosine oraz Stare Budy. Będzie zorganizowany w budynku dawnej szkoły pod adresem Budy Zosine 109.

Lokal nr 4 przeznaczono dla mieszkańców Bud Michałowskich i Starych Bud od 134 do 195. Adres lokalu: Budy Michałowskie 77 (była szkoła).

Lokal nr 5 znajdzie się w Szkole Podstawowej w Jaktorowie (Warszawska 88), a zagłosują w nim mieszkańcy wsi Budy-Grzybek, Jaktorowa, Chylic, Chyliczek i Chylic Kolonii.

Lokal nr 6 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Międzyborowie przeznaczony będzie dla mieszkańców Sadych Bud, Bieganowa oraz Mariampola.

Wreszcie lokal nr 7przypisany został do części mieszkańców Jaktorowa, Chylic, Chylic Kolonii oraz do mieszkańców Grabnika.

Szczegółowe przypisanie adresów (ulic) zamieszkania można sprawdzić TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.