reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Jaktorów wiadomości, strona 9

Nowe przepisy ruchu, czyli co jest chodnikiem, a co drogą dla pieszych - Grodzisk News

25

10 2022

Nowe przepisy ruchu, czyli co jest chodnikiem, a co drogą dla pieszych

Zmiany w przepisach ruchu drogowego, które weszły w życie we wrześniu wprowadziły szereg nowych pojęć, które nastręczają użytkownikom pewnych problemów ze zrozumieniem niuansów. Komenda Stołeczna Policji przygotowała jednak coś na kształt poradnika mającego pomóc w zrozumieniu tych zmian. Prześledźmy je.

Wyrok dla wójta Jaktorowa. Jest apelacja - Grodzisk News

13

10 2022

Wyrok dla wójta Jaktorowa. Jest apelacja

Do płockiego sądu okręgowego trafiła apelacja wójta gminy Jaktorów, który odwołał się od wyroku pierwszej instancji. Sąd Rejonowy w Żyrardowie wydał bowiem rozstrzygnięcie, w którym uznał wójta za winnego w sprawie z 2014 roku i wyborów samorządowych. Sąd uznał, że włodarz nie dopełnił obowiązku sprawdzenia, czy osoby wnoszące o wpisanie ich do rejestru wyborców rzeczywiście mieszkały na terenie gminy. Wyrok nie jest prawomocny.

Kolejne utrudnienia na linii skierniewickiej - Grodzisk News

12

10 2022

Kolejne utrudnienia na linii skierniewickiej

Ze względu na kolejny etap prac związanych z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia Koleje Mazowieckie zapowiedziały utrudnienia w kursowaniu pociągów na naszej linii – skierniewickiej.

Chrońmy się przed czadem – to cichy zabójca - Grodzisk News

11

10 2022

Chrońmy się przed czadem – to cichy zabójca

Zaczął się sezon grzewczy, a to oznacza, że powracają poruszane kwestie bezpiecznego korzystania z urządzeń do ogrzewania naszych mieszkań. Nie w pełni sprawne instalacje lub niewłaściwe z nich korzystanie mogą doprowadzić do tragedii.

Planowane wyłączenia prądu - Grodzisk News

09

10 2022

Planowane wyłączenia prądu

Polska Grupa Energetyczna podała listę wyłączeń prądu w związku z konserwacją sieci energetycznych w nowym tygodniu. Szczegóły podajemy poniżej.

Jaktorów. Tysiąc sadzonek drzew i krzewów dla mieszkańców - Grodzisk News

06

10 2022

Jaktorów. Tysiąc sadzonek drzew i krzewów dla mieszkańców

Wkrótce mieszkańcy jaktorowskiej gminy, których posesje szczególnie mocno ucierpiały podczas nawałnic sprzed kilku miesięcy, będą mogli wziąć za darmo sadzonki drzew i krzewów przekazanych przez Nadleśnictwo Radziwiłłów na prośbę wójta. Do rozdania jest łącznie tysiąc okazów.

Marszałek Mazowsza apeluje do prezydenta RP o nieprzedłużanie kadencji samorządów - Grodzisk News

06

10 2022

Marszałek Mazowsza apeluje do prezydenta RP o nieprzedłużanie kadencji samorządów

Marszałek Adam Struzik wystosował pisma do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz marszałków Sejmu i Senatu w sprawie terminu wyborów samorządowych. – Wydłużenie kadencji samorządów do 5,5 roku oraz przesunięcie wyborów na kwiecień 2024 r. to działania niezgodne z Konstytucją oraz przepisami prawa. Nie ma formalnych przeszkód, aby wybory samorządowe odbyły się w pierwszym możliwym terminie, czyli we wrześniu 2023 r., a wybory parlamentarne w ostatnim możliwym terminie, czyli listopadzie 2023 r. – podkreśla marszałek.

Debaty społeczne w Baranowie i Jaktorowie - Grodzisk News

03

10 2022

Debaty społeczne w Baranowie i Jaktorowie

"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie" – pod takim hasłem grodziska komenda powiatowa policji zorganizuje debaty społeczne dla dla mieszkańców Baranowa i Jaktorowa. Odbędą się kolejno 6 i 7 października.

Mieszkańcy regionu manifestowali sprzeciw wobec CPK. Tak wyglądał protest w stolicy [FOTO] - Grodzisk News

01

10 2022

Mieszkańcy regionu manifestowali sprzeciw wobec CPK. Tak wyglądał protest w stolicy [FOTO]

W Warszawie odbył się dziś zapowiadany jako ogólnopolski protest przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z infrastrukturą, która to inwestycja powodować będzie m.in. przesiedlenia wielu rodzin.

Dziś wzmożone kontrole na drogach - Grodzisk News

28

09 2022

Dziś wzmożone kontrole na drogach

Dziś grodziscy policjanci prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Kierowcy muszą liczyć się z surowym egzekwowaniem przepisów. Lepiej zdjąć nogę z gazu.

Mieszkańcy chcą spotkania z przedstawicielami CPK twarzą w twarz. Kiedy do niego dojdzie - Grodzisk News

26

09 2022

Mieszkańcy chcą spotkania z przedstawicielami CPK twarzą w twarz. Kiedy do niego dojdzie

Napięcia na linii mieszkańcy – spółka CPK są bardzo wysokie, a wszystko za sprawą planowanej lokalizacji lotniska, linii kolejowych i reszty infrastruktury, która oznaczać ma przesiedlenia wielu rodzin. Strona społeczna zarzuca przedstawicielom CPK brak woli porozumienia; twierdzi, iż miarodajne konsultacje społeczne mogą nastąpić tylko podczas bezpośredniego spotkania z mieszkańcami, a nie w formule online. Co na to CPK?

W niedzielę obchody 78. rocznicy bitwy pod Jaktorowem - Grodzisk News

24

09 2022

W niedzielę obchody 78. rocznicy bitwy pod Jaktorowem

W niedzielę 25 września odbędą się uroczyste obchody 78. rocznicy bitwy pod Jaktorowem. Oprócz części oficjalnej zaplanowano atrakcje dla mieszkańców.

Praca jaktorowskiego komisariatu uroczyście zainaugurowana w nowej siedzibie [FOTO] - Grodzisk News

23

09 2022

Praca jaktorowskiego komisariatu uroczyście zainaugurowana w nowej siedzibie [FOTO]

Jakiś czas temu jaktorowski komisariat policji przeniósł się do nowej siedziby, a teraz odbyło się symboliczne i uroczyste otwarcie jednostki. Wydarzenie zgromadziło najwyższe dowództwo policji, przedstawicieli MSWiA i samorządowców lokalnych, z wójtem Jaktorowa Maciejem Śliwerskim.
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.