reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

07 2023

Za niecałe dwa tygodnie wybory na wójta Jaktorowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


6 sierpnia odbędą się wybory uzupełniające na wójta Jaktorowa. Do wyścigu po fotel gospodarza gminy stanie troje kandydatów: Iwona Barańska, Rafał Drązikowski oraz Grzegorz Połutrenko.


Elekcja uzupełniająca jest konsekwencją ustąpienia z funkcji dotychczasowego wójta Macieja Śliwerskiego. Wyrokiem sądu nie może on bowiem pełnić żadnych funkcji publicznych. Do czasu wyłonienia nowego wójta obowiązki wójta pełni komisarz wyznaczony przez wojewodę mazowieckiego – Piotr Faruga.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wcześniej poznaliśmy kalendarz wyborczy, który wskazał, iż mieszkańcy gminy Jaktorów pójdą do urn już za niespełna dwa tygodnie, bo 6 sierpnia.

W wyborach będą mogli głosować na jednego z trójki kandydatów: Iwonę Barańską (KWW Przyjazna Gmina Jaktorów), Rafała Drązikowskiego (KWW Rafała Drązikowskiego) lub na Grzegorza Połutrenkę (KWW Wspólna Gmina)

Iwona Barańska od urodzenia mieszka i pracuje w Jaktorowie. Zawodowo jest związana z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie. Ponadto od dwóch kadencji jest radną i wiceprzewodniczącą rady miejskiej; przewodniczy także komisji pracującej nad oświatą i sprawami społecznymi w gminie.

Rafał Drązikowski urodził się w 1987 r., a od dziecka mieszkał i uczył się w Jaktorowie. Na co dzień prowadzi z żoną rodzinną firmę, jest także prezesem  Jaktorowskiego Klubu Karate Zanshin JKK. Ukończył stosunki międzynarodowe na Collegium Civitas. Podkreśla, że od liceum śledzi politykę regionalną i samorządową. Ma trzy córki.

Trzeci z kandydatów, Grzegorz Połutrenko, jestem mieszkańcem gminy Jaktorów i znanym ornitologiem. Aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Od lat walczy o objęcie ochroną prawną Stawów Jaktorowskich. Realizuje też program ochrony bociana białego przez montaż platform gniazdowych. Podobnie jak pozostali kandydaci zapowiada też walkę przeciw budowie CPK.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
27-07-2023 00:02

1

1
27-07-2023 12:44

1

1
30-07-2023 20:21
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.