reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

07 2023

Za niecałe dwa tygodnie wybory na wójta Jaktorowa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsZa niecałe dwa tygodnie wybory na wójta Jaktorowa - Grodzisk News


6 sierpnia odbędą się wybory uzupełniające na wójta Jaktorowa. Do wyścigu po fotel gospodarza gminy stanie troje kandydatów: Iwona Barańska, Rafał Drązikowski oraz Grzegorz Połutrenko.


Elekcja uzupełniająca jest konsekwencją ustąpienia z funkcji dotychczasowego wójta Macieja Śliwerskiego. Wyrokiem sądu nie może on bowiem pełnić żadnych funkcji publicznych. Do czasu wyłonienia nowego wójta obowiązki wójta pełni komisarz wyznaczony przez wojewodę mazowieckiego – Piotr Faruga.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wcześniej poznaliśmy kalendarz wyborczy, który wskazał, iż mieszkańcy gminy Jaktorów pójdą do urn już za niespełna dwa tygodnie, bo 6 sierpnia.

W wyborach będą mogli głosować na jednego z trójki kandydatów: Iwonę Barańską (KWW Przyjazna Gmina Jaktorów), Rafała Drązikowskiego (KWW Rafała Drązikowskiego) lub na Grzegorza Połutrenkę (KWW Wspólna Gmina)

Iwona Barańska od urodzenia mieszka i pracuje w Jaktorowie. Zawodowo jest związana z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie. Ponadto od dwóch kadencji jest radną i wiceprzewodniczącą rady miejskiej; przewodniczy także komisji pracującej nad oświatą i sprawami społecznymi w gminie.

Rafał Drązikowski urodził się w 1987 r., a od dziecka mieszkał i uczył się w Jaktorowie. Na co dzień prowadzi z żoną rodzinną firmę, jest także prezesem  Jaktorowskiego Klubu Karate Zanshin JKK. Ukończył stosunki międzynarodowe na Collegium Civitas. Podkreśla, że od liceum śledzi politykę regionalną i samorządową. Ma trzy córki.

Trzeci z kandydatów, Grzegorz Połutrenko, jestem mieszkańcem gminy Jaktorów i znanym ornitologiem. Aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Od lat walczy o objęcie ochroną prawną Stawów Jaktorowskich. Realizuje też program ochrony bociana białego przez montaż platform gniazdowych. Podobnie jak pozostali kandydaci zapowiada też walkę przeciw budowie CPK.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Naprawdę nie ma na kogo głosować.. Drązikowski, to człowiek byłewgo wójta, a więć nic się nie zmieni i nic nowego się nie zadzieje. Tylko znajomi królika będą spijać śmietankę, gmina sama będzie się chwalić w swojej gazetce i ua dawać jak wiele się robi.
Mirka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.