TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

08 2023

Wakacje na motocyklu, czyli liczby ku przestrodze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plWakacje na motocyklu, czyli liczby ku przestrodze - Grodzisk News


Policja przedstawiła statystyki wypadków z udziałem motocyklistów licząc od początku wakacji do 8 sierpnia. Liczby zdecydowanie powinny skłaniać do refleksji i być przestrogą dla kierowców.


Ze statystyk wynika, że w 359 wypadkach z udziałem motocyklistów śmierć poniosło 48 z nich oraz trzy osoby jadące z tyłu jako pasażerowie. Co więcej, 334 osoby zostały ranne. Jak wyliczyła policja, statystycznie każdego dnia tegorocznych wakacji ginie motocyklista.A to powinno przemawiać do wyobraźni.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci poraz kolejny apelują do kierowców o rozsądek, unikanie brawury, nieprzekraczanie prędkości. – Każdy kto kieruje motocyklem musi być świadomy, że ryzyko utraty życia i zdrowia jest związane z decyzjami, które podejmuje na drodze. Kluczowe znaczenie ma dostosowanie prędkości do warunków ruchu. Piasek na jezdni czy rozlana ciecz, sprawia, że opanowanie motocykla może być trudne, nawet dla doświadczonego kierującego. Nie zdoła on także wyhamować, gdy ktoś inny popełni błąd i na przykład zajedzie mu drogę – podaje policja.

– Nie dajmy się też zwieść powiedzeniu, że „motocykliści są wszędzie” i to kierowcy powinni na nich uważać. Każdy musi na drodze uważać, a motocyklista pamiętać o tym, że jest niechronionym uczestnikiem ruchu. Motocykliści giną na drogach nie tylko z własnej winy. Do około 50% wypadków, z ich udziałem przyczyniają się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstają z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu – apeluje.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Motocykliści mogliby przestać hałasować w nocy pod blokami. Prymitywna rozrywka dla atencjuszy. Już czekam na komentarze, że muszę wynieść się na wieś...

Rad
15-08-2023 11:27

Niestety zgadzam się:( kilka lat temu też byłem "dawcą" i mimo tego wkurzało mnie kręcenie obrotów do odcięcia. Zdrowy rozsądek motocyklistów jest czasem ograniczony:( smutne to ale prawdziwe.

wojak33
15-08-2023 12:34
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.