TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

04 2024

Złapany na kradzieżach i recydywie. Na dwa lata trafił za kratki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Złapany na kradzieżach i recydywie. Na dwa lata trafił za kratki - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 33-latka, który w w warunkach recydywy dokonał kradzieży sklepowych. Ponieważ nie były to jego pierwsze przestępstwa, tym razem przyznał się do winy, a najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu.


Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym, jak zgłoszenie na grodziskiej komendzie odebrał dyżurny. Pracownik jednego ze sklepów w Grodzisku poinformował oficera, że rozpoznał złodzieja, który wcześniej miał dokonać kradzieży w tej samej placówce.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na miejsce udał się patrol policji. Tam funkcjonariusze wylegitymowali podejrzewanego mężczyznę i ustalili, że ta osoba w ostatnim czasie dwukrotnie ukradła towar ze sklepu. 33-latek został zatrzymany w celu przeprowadzenia z nim dalszych czynności.

–Podczas dalszych dokładnych działań dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że ten sam mężczyzna wynosił artykuły alkoholowe i spożywcze także z innych placówek w mieście. Tylko w kwietniu miał na swoim koncie 5 takich kradzieży, w których łączna wartość strat wyniosła prawie 7 tys. złotych. Jak się okazało nieuczciwy klient wcześniej był już karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach recydywy – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim

33-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Przyjął również dobrowolnie karę bezwzględnego pozbawienia wolności na dwa lata. Za kradzieże groził mu nawet pięcioletni pobyt w więzieniu.
ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.