grille gazowe

28

04 2024

Słodko-gorzki sportowy weekend dla drużyn z Grodziska

Zapewne nie tak większość kibiców z Grodziska wyobrażała sobie przebieg sportowych wydarzeń tego weekendu. Zbiegło się w nim bowiem kilka szlagierowych wydarzeń dla tenisistów stołowych, piłkarzy, koszykarzy oraz siatkarzy. Tymczasem tylko dla tych ostatnich weekend zakończy się szczęśliwie, bo z awansem do turnieju finałowego o pierwszą ligę...

A szanse na bardzo duży sukces były dla każdej z drużyn. Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk grali bowiem o Puchar Europy ETTU. Niestety trofeum nie udało się w wywalczyć po porażce w dwumeczu z Dekorglassem Działdowo, o czym w szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Pogoń przegrywa w meczu na szczycie
W sobotę superważny i prestiżowy mecz na szczycie trzeciej ligi piłkarskiej rozgrywali futboliści Pogoni Grodzisk. Prowadzący w rozgrywkach podopieczni Marcina Sasala mierzyli się na boisku Legia Training Center w Książenicach z drugą drużyną Legii będącą przed tym starciem wiceliderką tabeli ze stratą pięciu punktów do zespołu czerwono-białych. Dla obu ekip stawka tego spotkania była ogromna: ewentualne zwycięstwo Pogoni bardzo zbliżyłoby ją do awansu do drugiej ligi, z kolei triumf Legii II, dawał stołecznej ekipie skrócenie dystansu do szczytu tabeli na odległość dwóch „oczek”. I trzeba powiedzieć, że przedmeczowe prognozy o ostrożnej, zachowawczej grze kompletnie się nie sprawdziły, bowiem zespoły zafundowały kibicom prawdziwą strzelaninę.

Zwycięsko z tej batalii wyszła Legia, wygrawszy 4:3, jednak lepiej mecz rozpoczęła Pogoń. Prowadzenie czerwono-białym dał świetnie spisujący się w tym sezonie Aleksander Gajgier na spółkę z bramkarzem gospodarzy Kacprem Tobiaszem, któremu ostatecznie zapisano bramkę samobójczą – w 10. minucie. Już siedem minut później jednak wyrównał Stanisław Gieroba, a w 34. minucie rezerwy Legii na prowadzenie wyprowadził po golu z rzutu karnego Jakub Adkonis. Po przerwie kolejne dwa trafienia dla Wojskowych dołożył Minás Vassiliádis – w 56. i 76. minucie. W ten sposób zrobiło się 4:1 dla gospodarzy. Wtedy jednak podopieczni Marcina Sasala rzucili się nomen omen w pogoń za wynikiem. Wysiłki przyniosły grodziszczanom dwa trafienia – Jakuba Lisa i Kamila Odolaka – pod sam koniec meczu. Wszystkich strat nie udało się jednak odrobić.

Brak awansu na ostatniej prostej...
Miłe złego początki – to powiedzenie właściwie oddaje to, co na turnieju finałowym w Elblągu spotkało Grodziski Klub Koszykarski. Gracze GKK znakomicie rozpoczęli zawody, ponieważ w piątek pewnie pokonali MKS Gorlice w meczu otwarcia Dzień później jednak zdecydowanie ulegli gospodarzom turnieju – zespołowi Energa Basketball Elbląg (53:80). Sprawa awansu do drugiej ligi miała się zatem zdecydować w niedzielnym bezpośrednim starciu pomiędzy drużyną z Grodziska a zespołem Sportowa Politechnika & Akademia Gortata z Gdańska.

W tym meczu od początku inicjatywę mieli gdańszczanie, którzy umieli znajdować sposoby na defensywę GKK, po drugiej stronie boiska natomiast sami bardzo dobrze bronili i sukcesywnie powiększali przewagę, wykorzystując nieskuteczność naszej drużyny w ofensywie. Wydawało się, że gdy zawodnicy Radosława Kusego odrobili straty punktowe od razu na początku drugiej połowy, to pójdą za ciosem i rozwiną się w sposobie gry, do którego przyzwyczaili kibiców i samych siebie przez cały sezon. Rywale z Gdańska nadal stawiali jednak twarde warunki w obronie i ponownie potrafili odskoczyć z wynikiem. Jeszcze na trzy minuty przed końcową syreną Sportowa Politechnika prowadziła 10 punktami (67:57). wtedy jednak nasi koszykarze poderwali się do walki i zniwelowali straty do czterech punktów – 67:63. Gdańszczanie nie stracili jednak głowy i potrafili zadać decydujące ciosy, gdy zdobyli siedem punktów bez odpowiedzi GKK. Z takiego stanu podopieczni Radosława Kusego już nie zdołali się podnieść, choć ambitnie walczyli do ostatniej sekundy. Końcowy wynik brzmi: 74:63 dla Sportowej Politechniki, która wraz z Energą Basketball Elbląg awansuje do drugiej ligi koszykówki.

Siatkarze Sparty z awansem do turnieju finałowego!
Po tych smutnych wieściach, zakończyć warto wiadomością na wskroś pozytywną, a taką jest pewny już awans UKS Sparty Grodzisk Mazowiecki do majowego turnieju finałowego o promocję do pierwszej ligi. Podopieczni Tomasza Rosy wygrali oba mecze turnieju półfinałowego w Krakowie. W piątek pokonali bez straty seta CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec, a w sobotę dali sobie urwać tylko jedną partię zespołowi LUKS Wilki Wilczyn & Bejenka Budownictwo. Zbieg innych wyników sprawił, że Spartiaci zapewnili sobie awans przed dzisiejszym meczem z Hutnikiem Kraków. Wygrana da naszemu zespołowi triumf w całym turnieju!