27

04 2024

Mocne rozpoczęcie turniejów o awans przez grodziskich koszykarzy i siatkarzy

Mocne rozpoczęcie turniejów o awans przez grodziskich koszykarzy i siatkarzy - Grodzisk News

Grodziski Klub Koszykarski wykonał pierwszy krok w stronę awansu do drugiej ligi. Pewną wygraną odnieśli również siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki w swoim turnieju półfinałowym.

Koszykarze GKK idą przez kolejne fazy rywalizacji o awans jak taran, który zdaje się sportowo zgniatać kolejnych rywali. Nie inaczej należy odbiera wynik starcia z MKS-em Gorlice. Nasi koszykarze odnieśli wysokie i pewne zwycięstwo 92-60. – Cierpliwość to słowo klucz, które dziś pozwoliło nam na odniesienie pewnej wygranej. Ukoronowaniem naszej cierpliwej gry była czwarta wysoko wygrana kwarta – skomentował sztab GKK poza zakończeniu piątkowego starcia.

W meczu punktowali: A Michalski 29 pkt,P. Jasiński 22 pkt ,Ł.Bodych 13 pkt, J. Stanios 10 pkt , M.Racinowski 10 pkt A. , B. Karasiński 4 pkt, A.Garbacz 3 pkt, M .Stanisławski 1 pkt . F Szular 0 pkt, A. Wróblewski 0 pkt, M .Konieczny 0 pkt,F. Mariat 0 pkt.

Wszystkie statystyki tutaj.

Dziś o godz. 17.30 drugi mecz, rywalami będą gospodarze – Energa Basket Elbląg.

Równie znakomicie spisali się w turnieju w Krakowie siatkarze Sparty. Podopieczni Tomasza Rosy 3:0 pokonali CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec, choć wszystkie trzy sety były niezwykle wyrównane. Spartiaci wygrywali je kolejno: 25:22, 28:26 i 25:23.

Dziś o godz. 16.00 Sparta zmierzy się z zespołem Bejenka Budownictwo LUKS WILKI Wilczyn, która ograła wczoraj 3:2 Hutnika Kraków. Dzisziejsze zwycięstwo może dać naszym siatkarzom awans do turnieju finałowego!