TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

05 2024

Pogoń rozgromiła Concordię! Imponujące rozmiary zwycięstwa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pogoń Grodzisk Maz./Mat. prasowePogoń rozgromiła Concordię! Imponujące rozmiary zwycięstwa - Grodzisk News


Prawdziwą kanonadę obejrzeli kibice Pogoni Grodzisk, którzy zdecydowali się przyjść na stadion przy al. Mokronoskich w środowe popołudnie. Piłkarze w czerwono-białych strojach pokonali bowiem Concordię Elbląg aż 15:0! To absolutnie historyczne osiągnięcie dla grodziskiego klubu, ale także w skali trzecioligowych rozgrywek.


Podopieczni Marcina Sasala, liderzy tabeli w grupie pierwszej III ligi, byli oczywiście faworytami starcia z Concordią, która broni się przed spadkiem, a w poprzedniej kolej przegrała aż 0:7 z Unią Skierniewice. W najśmielszych przewidywaniach trudno było jednak zakładać, że jedna drużyna zaaplikuje drugiej aż piętnaście goli!

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tak się jednak stało, a ostre strzelanie już w 6. minucie rozpoczął dla gospodarz Kacper Socemmerfeld, a swoje drugie trafienie dołożył dziewięć minut później. W międzyczasie w minucie dziesiątej bramkę zdobył Matheus Dias. Później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Daniel Odolak – w 20. i 42. minucie, a wynik pierwszej połowy na 6:0 ustalił Domnik Gedek w 44. minucie.

Jakby już sam wynik nie był wystarczająco dołujący dla drużyna z Elbląga, to na początku drugiej odsłony, w 50. minucie jej obrońca Oliwier Tytek wpakował piłkę do własnej bramki, a wkrótce – w 54. i 59. minucie – kolejne dwa gole zapisał na swoim koncie Odolak, który bynajmniej nie zamierzał na tym poprzestać...

W 66. minucie na 10:0 podwyższył Ołeksij Zinkewycz, a pięć minut później w protokole meczowym z golem na koncie zapisał się także Nikodem Niski. Nie minęło 180 sekund, a był. już 12:0 za sprawą trafienia Dawida Dzięgielewskiego, do którego należała też bramka na 15:0 w 81. minucie.

Przedtem jednak przypomniał o sobie Kamil Odolak, który strzelił jeszcze dwie bramki w 76. i 78 minucie. Łącznie zaś uzbierał aż sześć trafień, dzięki czemu uzbierał ich w tym sezonie już 20 i wskoczył na pozycję wicelidera wyścigu po koronę króla strzelców. W tym prowadzi Kamil Sabiłło z Unii Skierniewice, który strzelił jak dotychczas 23 gole.

Dla Pogoni najważniejsze są kolejne trzy punkty do tabeli, w której umocniła się po 30. kolejce na prowadzeniu. Legia II Warszawa przegrała bowiem z Wartą Sieradz 0:1 i traci do liderki już sześć „oczek” na cztery kolejki przed końcem sezonu.

W 31. serii gier Pogoń na wyjeździe zmierzy się z Mławianką Mława. Ten mecz już w sobotę (18 maja) o godz. 17.00.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.