TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

04 2024

Policyjny pościg za kierowcą volkswagena


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Policyjny pościg za kierowcą volkswagena - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali po pościgu 29-letniego kierowcę volkswagena. Wkrótce okazało się, że mężczyzna zdecydował się uciekać przed funkcjonariuszami, bo... nie ma prawa jazdy. Teraz grozi mu nawet kilka lat więzienia.


Zaczęło się od zgłoszenia, które odebrał oficer dyżurny grodziskiej komendy około godz. 21.00. Wynikało z niego, że kierowca volkswagena drogami żabiowolskiej gminy mógł wskazywać na to, że jest nietrzeźwy. Na miejsce udała się policyjna załoga, która na drodze w Żelechowie zauważyła wskazane auto.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kiedy chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena i dawali mu znaki świetle i dźwiękowe, aby zjechał na pobocze, ten nie reagował i z nadmierną prędkością uciekał przed policjantami. – Podczas jazdy mężczyzna przekraczał nawet trzykrotnie prędkość jazdy, nie stosował się do znaku „stop”, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, jechał pasem ruchu dla przeciwnego kierunku – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–Niebezpieczny kierowca swoją ucieczkę przed policyjnym pościgiem zakończył utratą panowania nad pojazdem i wjechaniem do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę i poddali go dokładnej kontroli. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu danych okazało się, że 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z decyzją policjantów zatrzymany został poddany również badaniu na obecność środków odurzających w organizmie – dodaje policjantka.

Policjanci postawili 29-latkowi zarzut niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydania polecenia przez policjanta przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Odpowie także za szereg wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych podczas ucieczki. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, a policjanci sprawdzają, czy nie ma na sumieniu jeszcze innych naruszeń prawa. `


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

dożywocie! mógł kogoś zabić

sędzia
18-04-2024 10:41
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.