TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

04 2024

Policyjny pościg za kierowcą volkswagena


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Policyjny pościg za kierowcą volkswagena - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali po pościgu 29-letniego kierowcę volkswagena. Wkrótce okazało się, że mężczyzna zdecydował się uciekać przed funkcjonariuszami, bo... nie ma prawa jazdy. Teraz grozi mu nawet kilka lat więzienia.


Zaczęło się od zgłoszenia, które odebrał oficer dyżurny grodziskiej komendy około godz. 21.00. Wynikało z niego, że kierowca volkswagena drogami żabiowolskiej gminy mógł wskazywać na to, że jest nietrzeźwy. Na miejsce udała się policyjna załoga, która na drodze w Żelechowie zauważyła wskazane auto.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kiedy chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena i dawali mu znaki świetle i dźwiękowe, aby zjechał na pobocze, ten nie reagował i z nadmierną prędkością uciekał przed policjantami. – Podczas jazdy mężczyzna przekraczał nawet trzykrotnie prędkość jazdy, nie stosował się do znaku „stop”, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, jechał pasem ruchu dla przeciwnego kierunku – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–Niebezpieczny kierowca swoją ucieczkę przed policyjnym pościgiem zakończył utratą panowania nad pojazdem i wjechaniem do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę i poddali go dokładnej kontroli. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu danych okazało się, że 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z decyzją policjantów zatrzymany został poddany również badaniu na obecność środków odurzających w organizmie – dodaje policjantka.

Policjanci postawili 29-latkowi zarzut niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydania polecenia przez policjanta przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Odpowie także za szereg wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych podczas ucieczki. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, a policjanci sprawdzają, czy nie ma na sumieniu jeszcze innych naruszeń prawa. `


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

dożywocie! mógł kogoś zabić
sędzia


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.