TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

05 2024

Seniorzy z Milanówka nie dali się oszustom


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsSeniorzy z Milanówka nie dali się oszustom - Grodzisk News


Wielokrotnie – za policją – informowaliśmy o przypadkach oszustw, których ofiarami padali seniorzy z naszego powiatu: czy to metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Tym razem jednak starsi mieszkańcy Milanówka nie dali się przestępcom, a o próbach wyłudzenia pieniędzy poinformowali prawdziwą policję.


Do zdarzeń, o których mowa, doszło we wtorek. – Wczoraj milanowscy policjanci odebrali kilka informacji od mieszkańców miasta o dziwnych telefonach na numery stacjonarne. Do seniorów dzwoniły osoby podające się za pracowników poczty i informowały o przesyłkach pod ich adresy – opisuje całą sytuację grodziska policja.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Następnie te same osoby odbierały połączenia od „policjanta”, który miał ścigać dzwoniącego wcześniej oszusta i zlecał przekazanie pieniędzy w ramach prowadzonej akcji osobie, która się po nie zgłosi ─ dodaje.

Seniorzy z Milanówka zachowali jednak czujność i rozpoznali w tym działaniu próbę oszustwa. Wkrótce o wszystkim powiadomili policję.

Policjanci zaś przypominają, że takie działania oszustów to bardzo częsty sposób na zdobycie pieniędzy w łatwy sposób od nieświadomych i ufnych starszych osób.

Jak tego uniknąć. Oto ważne wskazówki.

• Jeśli tylko mamy jakiekolwiek podejrzenia co do tożsamości kontaktującej się z nami osoby, należy natychmiast przerwać połączenie, nie przekazywać jej żadnych danych (np. swojego adresu, nr telefonu komórkowego itp.) i nie wykonywać jej poleceń!

• Pamiętać należy, że policjanci nigdy telefonicznie nie przekazują informacji o prowadzonych przez siebie akcjach i nigdy nie proszą o przekazywanie nikomu gotówki. Takie działanie osoby podającej się za policjanta powinna natychmiast wzbudzić podejrzenia.

• W celu potwierdzenia tożsamości policjanta, z którym rzekomo rozmawiamy trzeba zadzwonić do najbliższej jednostki Policji, ale wcześniej należy rozłączyć poprzednią rozmowę lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego. Automatyczne przełączenie telefonu na numer 112 przez naszego rozmówcę jest oszukane i nadal rozmawiamy z tą samą osobą lub jej kolegami.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.