reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

05 2024

Zgłoś swoją propozycję do budżetu obywatelskiego Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayZgłoś swoją propozycję do budżetu obywatelskiego Grodziska - Grodzisk News


Trwa nabór propozycji do budżetu obywatelskiego Grodziska. Mieszkańcy gminy do 15 maja mogą zgłaszać swoje projekty.


2 kwietnia rozpoczął się nabór propozycji przedsięwzięć od mieszkańców, które ich zdaniem warto byłoby zrealizować w ramach budżetu partycypacyjnego. Potrwa on do 15 maja włącznie. Później czas będą mieli urzędnicy, którzy w okresie od maja do końca lipca zajmą się weryfikacją projektów i wyborem puli tych, na które ostatecznie głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zanim jednak ruszy głosowanie, magistrat ogłosi całą listę przedsięwzięć wraz z ich opisami, specyfikacjami i szacowaną kwotą potrzebną na realizację projektu. Z harmonogramu wynika, że nastąpi to w sierpniu. Samo głosowanie w internecie, które ostatecznie zdecyduje, które inwestycje Grodzisk zrealizuje ruszy 23 września i potrwa do 30 września włącznie.

Wszystkie zasady dotyczące pierwszej edycji grodziskiego budżetu obywatelskiego, a także formularze i dokumenty dotyczące zgłaszania projektów znajdują się na stronie internetowej TUTAJ.

O czym powinni pamiętać wnioskodawcy zgłaszający projekty? Na pewno o tym, że jeden mieszkaniec może zgłosić więcej niż jeden pomysł, a jego propozycje nie muszą dotyczyć obszaru, na którym mieszka. Ponadto zgłaszany projekt powinien mieć pisemne poparcie przynajmniej jednej osoby, które osoba zgłaszająca dołącza do wniosku.

Upoważnieni do podpisania listy poparcia projektu są mieszkańcy. W przypadku osoby małoletniej należy dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w popieraniu projektów do budżetu obywatelskiego (imię, nazwisko, trzy ostatnie cyfry nr PESEL, podpis), a w przypadku składania projektów w wersji elektronicznej – skan tej zgody.

Wszelkie formularze wniosków oraz wzory list poparcia można pobrać z internetowej platformy grodziskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy znajdą tam również zakładkę, która może podpowiedzieć, jakiego rodzaju inwestycje i przedsięwzięcia można zgłaszać.

Wiadomo na pewno, że na inwestycje będzie do wydania pół miliona złotych. Oficjalne ogłoszenie projektów do realizacji nastąpi do 7 października.

Zgłoś swoją propozycję do budżetu obywatelskiego Grodziska - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Moje 2 propozycję :
1. Budowa pomnika wdzięczności Grodziszczan za wspaniałe rządy Grzegorza Benedykcińskiego w mieście.
2. Usuniecie wszystkich murali.

Maria
05-05-2024 09:35

Caly ten budzet to wielki pic na wode fotomontaz. Ja musze zalaczyc projekt,kosztorys i podpisy ludzi zamiast podac pomysl i jego uzasadnienie.
Chyba bardziej chodzi o zniechecenie do tego

Ktos
05-05-2024 10:04
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.