reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

04 2024

Jak efektywnie używać mopa parowego do skutecznego sprzątania?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Mop parowy to bardzo praktyczne urządzenie, które pozwala do minimum ograniczyć zużycie detergentów. Mopy są tanie, ekologiczne i bardzo skuteczne w usuwaniu nieczystości oraz patogenów chorobotwórczych i grzybów – większość ginie w wysokiej temperaturze. Podpowiadamy, jak używać mopa, by sprzątać efektywnie i szybko.


Czy przed myciem podłóg mopem trzeba odkurzać?


To pytanie pojawia się w kontekście sprzątania mopem niezwykle często. Odpowiedź jest prosta: tak, trzeba odkurzyć, a co najmniej zamieść podłogę. Im mniej kurzu i piasku się na niej znajduje, tym mniejsze ryzyko smug i zarysowań. Nigdy nie wiemy, czy na podłodze nie leży np. mały kamyczek, który mógłby zostawić brzydką rysę. Mopy parowe nie zastąpią odkurzaczy.

Jaką wodę wlać do mopa parowego?


Zasadniczo można użyć wody z kranu, ale jeśli jest twarda, trzeba się liczyć z szybkim osadzaniem się kamienia wewnątrz mopa. Ideałem byłaby woda destylowana, ale można sięgnąć po rozwiązani pośrednie i wlać do mopa wodę z dzbanka filtrującego.

Czy można wlać płyn do podłóg do mopa zamiast wody?


Absolutnie nie! Gorąca para, która wydobywa się z mopa pod dużym ciśnieniem, doskonale poradzi sobie z rozbiciem i usunięciem wszelkich zanieczyszczeń, także tych tłustych. Natomiast wlanie płynu do podłóg najpewniej skończy się uszkodzeniem urządzenia. Ponadto podgrzany płyn może wydzielać trujące opary.

Co można umyć mopem parowym?


Mop słusznie kojarzy się z myciem podłóg. Jednak mop parowy PM1000 velo potrafi znacznie więcej. Umyjemy nim podłogi, ale też glazurę na ścianie, odświeżymy tapicerowane meble i dywany, umyjemy okna i luksfery. Nadaje się do mycia powierzchni z kamienia, ceramiki i niektórych tworzyw sztucznych, np. linoleum. Można go wykorzystać też do posprzątania samochodu lub… piekarnika.

Czy mopem parowym można myć fugi?


Bardzo dużo osób zastanawia się, czy mop parowy niszczy fugi. Wynika to zapewne z dużego ciśnienia pary, która miałaby wnikać między płytki. Jednak uspokajamy: mop parowy nie niszczy fug, można nim bezpiecznie sprzątać kuchnię i łazienkę, a także myć podłogi na tarasie, i balkonie.

Dlaczego mop parowy zostawia smugi?


Prawidłowo użytkowany mop parowy nie zostawia smug. Jeśli tak się dzieje, przyczyny mogą być dwie:
– zaschnięte plamy na podłodze, np. sok, gęsty sos itp.,
– brudna nakładka z mikrofibry. Powinno się ją prać po każdym użyciu mopa.

Jak prać nakładkę do mopa parowego?Jak każdą brudną ścierkę. Nie ma tu specjalnych wskazań. Należy tylko unikać wybielaczy oraz płynów do płukania. Nakładkę można uprać ręcznie lub w pralce. Maksymalna temperatura prania mikrofibry to 60°C.

Czy mopem można myć wszystkie powierzchnie?


Mop parowy to urządzeni bardzo uniwersalne, ale nawet on ma pewne ograniczenia.
Nie powinno się nim myć powierzchni, które pod wpływem wysokiej temperatury mogłyby ulec uszkodzeniu. Dotyczy to w równym stopniu woskowanych parkietów co wełnianych dywanów.

Ile kosztuje mop parowy?


Rozpiętość cenowa mopów parowych jest bardzo duża. Wpływają na nią między innymi moc urządzenia, zróżnicowanie funkcji oraz liczba akcesoriów. Dobry mop parowy nie musi być drogi. Można go kupić już za około 250 zł.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.