
3 maja świętować będziemy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji Grodzisk zaplanował szereg uroczystości i wydarzeń dla mieszkańców. Tegoroczne uroczystości rozpoczną się w piątek po południu.
O 15.30 zaplanowano zbiórkę pocztów sztandarowych przed pomnikiem Józefa Chełmońskiego. Później uczestnicy obchodów przejdą do kościoła św. Anny, gdzie o godz. 16.00 odbędzie się msza w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Tomasza Kirszlinga. Po mszy, o godz. 17.00 uczestnicy obchodów złożą kwiaty przed Pomnikiem Wolności.
Po części oficjalnej przyjdzie czas na świętowanie. Na 17.30 organizatorzy zaplanowali przed centrum kultury potańcówkę rodzinny piknik połączony z warsztatami. Nie zabraknie też tradycyjnej wojskowej grochówki. 1Nową propozycją w porównaniu z poprzednimi odsłonami będzie za to dzień otwarty w grodziskim ratuszu. Potrwa do godz. 20.00.
Szczegóły na plakacie poniżej.
foto: Marcin MasalskiByłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Co to był za mecz! Siatkarze grodziskiej Sparty mimo przegranych dwóch pierwszych setów okazali się lepsi od lidera 1. ligi – GKS-u Katowice.
Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do jakiego doszło na autostradzie A2 na granicy powiatów grodziskiego i żyrardowskiego. Jezdnia w kierunku Warszawy była przez długi czas zablokowana.
Najnowsza filmowa adaptacja powieści „Wichrowe wzgórza”, dwa filmy animowane, polska komedia - to tylko niektóre propozycje grodziskiego kina na nadchodzące dni. Poniżej pełen repertuar.
W piątkowe popołudnie na ul. Nadarzyńskiej w Szamotach (gmina Nadarzyn) doszło do wypadku. Kierowca nie żyje, ale jak informuje policja, to nie obrażenia były prawdopodobną przyczyną śmierci.
Dziś Walentynki. Z tej okazji w grodziskiej Mediatece odbędzie się okolicznościowy koncert. Wystąpi Adam Michalczyk, wokalista zespołu Sound&Grace.
Gmina Jaktorów przekazała 200 tys. zł dotacji celowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaktorowie. Środki mają pokryć koszt zaprojektowania nowej remizy.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia m.in. dla powiatu grodziskiego. Ostrzega przed gołoledzią.
W niedzielę na stadionie Znicza w Pruszkowie odbędzie się hit 21. kolejki BetClick 1.Ligi. Pogoń podejmie lidera – Wisłę Kraków. Szykuje się znakomite widowisko.
9
18-11-2025
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.