reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2024

Egipt na wakacje. Sprawdzamy czym najbardziej przyciąga turystów


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Egipt na wakacje. Sprawdzamy czym najbardziej przyciąga turystów - Grodzisk News


Jak wyglądają wakacje w Egipcie? Turyści kochają Egipt za hotele all inclusive, nowoczesną infrastrukturę na plażach, słoneczną pogodę i atrakcje, których próżno szukać w Europie. Egipt to nie tylko piramidy. Zobacz, jakie inne atrakcje skrywa Państwo Faraonów.


Kiedy wybrać się na urlop do Egiptu?


Egipt leży głównie w strefie klimatu pustynnego, co oznacza tyle, że zwykle jest tu sucho i gorąco. I faktycznie, nad Morzem Czerwonym można wypoczywać praktycznie przez cały rok. W miesiącach zimowych jest chłodniej, ale gdzie tamtym zimom do naszych! Dość powiedzieć, że np. w Hurghadzie w styczniu, czyli teoretycznie najchłodniejszym miesiącu, jest średnio 20°C. Mało? W letniej stolicy Polski, Władysławowie w lipcu jest 22°C, czyli niewiele więcej.

Jednak miesiące zimowe lepiej w Egipcie omijać. Noce są wówczas dość chłodne, a i temperatura wody w morzu nie zachęca do kąpieli i nurkowania. Na pogodę sprzyjającą korzystaniu z kąpieli morskich można liczyć od kwietnia do listopada. W szczytowych miesiącach lata jest tam naprawdę gorąco, średnie temperatury osiągają 35°C.

Egipt na wakacje. Sprawdzamy czym najbardziej przyciąga turystów - Grodzisk NewsJak widać, sezon na wakacje w Egipcie trwa dosyć długo i na pewno każdy znajdzie dogodny termin dla siebie. Aby mieć pewność zawsze warto zerknąć do prognoz pogody w Egipcie w ITACE.

Największe atrakcje, czyli co warto zobaczyć lub zrobić w Egipcie?


Co zobaczyć w Egipcie?


Piramidy w Gizie – czyli właściwie wizytówkę Egiptu. Są ogromne i z bliska robią naprawdę niesamowite wrażenie.
Luksor – miasto, które mogłoby się nazywać żywym podręcznikiem do historii Starożytnego Egiptu. To tu znajduje się Dolina Królów, starożytne Teby czy świątynia Hatszepsut.
Saharę – tego nie można sobie wyobrazić, potęgę wszechobecnego piachu trzeba zobaczyć na własne oczy. Odważni mogą nawet zanocować pod gwiazdami, ale muszą się dobrze przygotować, bo noce tu są bardzo zimne.

Egipt na wakacje. Sprawdzamy czym najbardziej przyciąga turystów - Grodzisk NewsCo zrobić w Egipcie?


Popłynąć statkiem w rejs po Nilu – na tej królewskiej rzece organizowane są nawet wielodniowe rejsy, ale jednodniowy w zupełności wystarczy, by poczuć majestat i potęgę Nilu.

Pojeździć na wielbłądzie – w czasie wycieczki na pustynię na pewno będzie okazja i warto z niej skorzystać.
Zanurkować w pobliżu rafy koralowej – rafa koralowa w Morzu Czerwonym to najpiękniejsza rafa w tej części kuli ziemskiej. Nurkowanie w jej pobliżu to jedna z atrakcji Egiptu. Nawet jeśli nigdy nie zdarzyło ci się nurkować, koniecznie spróbuj!
Pojeździć quadem po pustyni – Co jest największą bolączką miłośników quadów? Brak miejsca, w którym można nieco bardziej zaszaleć. Na pustyni ten problem znika.

Te regiony Egiptu cieszą się największą popularnością


Hurghada – nowoczesny kurort nad Morzem Czerwonym, lubiany za hotele all inclusive i bajeczne plaże. Są tu najlepsze warunki do nurkowania i surfowania.

Marsa Alam – także leży nad Morzem Czerwonym i jest uważany za najcieplejszy region w Egipcie z tropikalnymi palmami, białymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Dobra baza wypadowa do Luksoru i Asuanu.
Taba – leży w końcowej części Zatoki Akaba, z plaży widać Izrael i Jordanię, a gdy się odwrócimy w stronę lądu, zobaczymy góry Synaj.
Marsa Matrouh – miasto nad Morzem Śródziemnym, które za plecami ma Saharę. Można się stąd wybrać do Aleksandrii lub Kairu.
Sharm el Sheikh – kurort na szczycie półwyspu Synaj, lubiany za wszechobecny luksus i dobrą zabawę. Tu można się dobrze bawić nie tylko w dzień, ale i w nocy, gdy temperatura jest nieco niższa.

Egipt na wakacje. Sprawdzamy czym najbardziej przyciąga turystów - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.