reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

04 2024

Kasa dla gmin z naszego regionu na inwestycje w infrastrukturę sportową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/UM Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli ponad 5,3 mln zł na inwestycje sportowe w regionie warszawskim zachodnim. W gronie dofinansowanych są także przedsięwzięcia z naszego regionu.


W tym roku samorząd województwa realizuje 22 autorskie zadania i programy wsparcia, w ramach których gminy i powiaty mogą otrzymać dofinansowanie na wykonanie inwestycji ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Ponad miliard złotych na programy wsparcia w 2024 roku. To rekordowa kwota, którą samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na projekty i inicjatywy istotne z punktu widzenia lokalnych społeczności naszego regionu. Środki, które przekazujemy tym razem, pomogą m.in. w realizacji inwestycji sportowych i utworzeniu oraz remontach miejsc pamięci narodowej – mówi marszałek Adam Struzik.
W tym roku w ramach programu „Mazowsze dla sportu” prawie 5 mln zł trafi do powiatów grodziskiego, piaseczyńskiego, nowodworskiego, pruszkowskiego i warszawskiego zachodniego.

I tak łączna pula przeznaczona na inwestycje w infrastrukturę sportową dla gmin z naszego regionu wynosi prawie półtora miliona złotych. Grodzisk otrzymał prawie 227 tysięcy złotych na remont boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Zondka. Taką samą kwotę otrzymał Jaktorów na budowę toru rowerowego typu „pumptrack”. Z kolei Żabia Wola dostanie kasę w takim wymiarze na budowę i modernizację infrastruktury sportowej w Bartoszówce.

Budowa toru rowerowego w Milanówku wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie zadaniem dofinansowanym sumą 216 tysięcy złotych. 204 tysiące wyniesie natomiast dotacja na remont sali gimnastycznej w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku, którą na co dzień zarządza grodziskie starostwo. 153 tys. zł trafią do Podkowy Leśnej na budowę ścianki wspinaczkowej na terenie SP im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej i postawienie dwóch boulderów zewnętrznych na terenie Młodzieżowej Strefy Aktywności.

Blisko 100 tysięcy trafi do kasy gminy Baranów na drugi etap modernizacji boiska sportowego w Cegłowie. 227 tysięcy dostanie także Brwinów na przebudowę zespołu sportowego przy Szkole Podstawowej w Otrębusach.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.