reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

04 2024

Kasa dla gmin z naszego regionu na inwestycje w infrastrukturę sportową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/UM Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli ponad 5,3 mln zł na inwestycje sportowe w regionie warszawskim zachodnim. W gronie dofinansowanych są także przedsięwzięcia z naszego regionu.


W tym roku samorząd województwa realizuje 22 autorskie zadania i programy wsparcia, w ramach których gminy i powiaty mogą otrzymać dofinansowanie na wykonanie inwestycji ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Ponad miliard złotych na programy wsparcia w 2024 roku. To rekordowa kwota, którą samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na projekty i inicjatywy istotne z punktu widzenia lokalnych społeczności naszego regionu. Środki, które przekazujemy tym razem, pomogą m.in. w realizacji inwestycji sportowych i utworzeniu oraz remontach miejsc pamięci narodowej – mówi marszałek Adam Struzik.
W tym roku w ramach programu „Mazowsze dla sportu” prawie 5 mln zł trafi do powiatów grodziskiego, piaseczyńskiego, nowodworskiego, pruszkowskiego i warszawskiego zachodniego.

I tak łączna pula przeznaczona na inwestycje w infrastrukturę sportową dla gmin z naszego regionu wynosi prawie półtora miliona złotych. Grodzisk otrzymał prawie 227 tysięcy złotych na remont boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Zondka. Taką samą kwotę otrzymał Jaktorów na budowę toru rowerowego typu „pumptrack”. Z kolei Żabia Wola dostanie kasę w takim wymiarze na budowę i modernizację infrastruktury sportowej w Bartoszówce.

Budowa toru rowerowego w Milanówku wraz z infrastrukturą towarzyszącą będzie zadaniem dofinansowanym sumą 216 tysięcy złotych. 204 tysiące wyniesie natomiast dotacja na remont sali gimnastycznej w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku, którą na co dzień zarządza grodziskie starostwo. 153 tys. zł trafią do Podkowy Leśnej na budowę ścianki wspinaczkowej na terenie SP im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej i postawienie dwóch boulderów zewnętrznych na terenie Młodzieżowej Strefy Aktywności.

Blisko 100 tysięcy trafi do kasy gminy Baranów na drugi etap modernizacji boiska sportowego w Cegłowie. 227 tysięcy dostanie także Brwinów na przebudowę zespołu sportowego przy Szkole Podstawowej w Otrębusach.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.