reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Warszawa wiadomości, strona 5

Pociąg „Słoneczny” powraca na tory - Grodzisk News

27

05 2022

Pociąg „Słoneczny” powraca na tory

W ostatnią sobotę czerwca na kolejowy szlak wraca pociąg „Słoneczny”. Będzie kursować w relacji Warszawa Centralna – Ustka – Warszawa Centralna. Ponadto, w soboty, niedziele i święta zostanie uruchomiony dodatkowy kurs do Gdyni – „Słoneczny – BIS”. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się już 18 czerwca.

Pomoc medyczna w warunkach wojennych. Mazowsze zorganizuje szkolenia dla ratowników i cywilów - Grodzisk News

11

05 2022

Pomoc medyczna w warunkach wojennych. Mazowsze zorganizuje szkolenia dla ratowników i cywilów

Samorząd województwa przeznaczył 100 tys. zł na szkolenia z zakresu tzw. medycyny taktycznej, czyli opieki medycznej w warunkach działań militarnych. Projekt, który zrealizuje warszawski „Meditrans” przeznaczono dla ratowników medycznych oraz ludności. W sumie przeszkolenie ma przejść 500 osób.

2 maja zmiany w kursowaniu Kolei Mazowieckich - Grodzisk News

01

05 2022

2 maja zmiany w kursowaniu Kolei Mazowieckich

2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się meczfinałowy Totolotek Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. Imprezie będą towarzyszyć zmiany w ruchu pociągów KM kursujących przez podmiejską linię średnicową.

Umowa na 16 następnych flirtów dla Kolei Mazowieckich podpisana - Grodzisk News

30

04 2022

Umowa na 16 następnych flirtów dla Kolei Mazowieckich podpisana

Koleje Mazowieckie zawarły ze spółką Stadler Polska piątą, ostatnią już umowę wykonawczą przewidzianą w rekordowym kontrakcie ramowym z 2018 roku. Dotyczy dostawy 16 pociągów typu FLIRT. Oznacza to, że już w drugiej połowie 2023 roku przewoźnik będzie miał komplet 61 nowoczesnych pojazdów tego rodzaju.

Od początku maja ćwiczenia wojskowe. Na drogach zobaczymy kolumny pojazdów taktycznych - Grodzisk News

28

04 2022

Od początku maja ćwiczenia wojskowe. Na drogach zobaczymy kolumny pojazdów taktycznych

Od 1 maja na drogach w całym kraju mieszkańcy zobaczą kolumny pojazdów wojskowych. Podpułkownik Magdalena Busz, oficer oficer prasowy Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, poinformowała, że wówczas rozpoczną się ćwiczenia. Potrwają do końca miesiąca.

Multimedialna wystawa DA VINCI otwarta w PKiN, w Warszawie! - Grodzisk News

26

04 2022

Multimedialna wystawa DA VINCI otwarta w PKiN, w Warszawie!

Po raz pierwszy w Polsce! Ponadczasowa, niezwykle wciągająca wystawa największych dzieł i wynalazków Leonarda da Vinci zagościła w Pałacu Kultury i Nauki, w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna dla widzów do 25 czerwca 2022 r.

Artykuł sponsorowany

Rekordowa zbiórka w 30. finale WOŚP - Grodzisk News

31

03 2022

Rekordowa zbiórka w 30. finale WOŚP

Jubileuszowy, 30. finał nie zawiodła ani pod względem rozmachu, ani pod względem szczodrości Polaków. Zebrano bowiem rekordową sumę przeszło 224 milionów złotych.

Mazowsze opłaci blisko 100 tys. posiłków dla Uchodźców i przekaże dwie karetki dla Ukrainy - Grodzisk News

26

03 2022

Mazowsze opłaci blisko 100 tys. posiłków dla Uchodźców i przekaże dwie karetki dla Ukrainy

Władze regionu przeznaczyły 2 mln zł na ciepłe posiłki dla Uchodźców. Przygotują je mazowieckie podmioty ekonomii społecznej. Dziś marszałek Adam Struzik oraz członkini zarządu Elżbieta Lanc przekazali kolejne dwie karetki, które jeszcze dziś wyruszą na Ukrainę. Jedna z nich trafi do obwodu lwowskiego, a druga do Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyczskiej.

Budowa CPK pod lupą Mazowsza - Grodzisk News

24

03 2022

Budowa CPK pod lupą Mazowsza

Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego  doraźną komisję ds. planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Do zadań komisji należeć będzie m.in. monitorowanie prac zmierzających do powstania inwestycji i związanych z nimi skutków dla mieszkańców Mazowsza.

Pomóż w inicjatywie „Ukraiński dom” - Grodzisk News

23

03 2022

Pomóż w inicjatywie „Ukraiński dom”

Do Polski cały czas napływają uchodźcy z Ukrainy ogarniętej wojną. Największa liczba trafia do centrum kraju, z Warszawą na czele, dlatego Fundacja „Nasz Wybór” prowadzi projekt pod nazwą „Ukraiński dom”, pozwalający efektywnie znajdować schronienie i pracę dla uchodźców. Pomóc w tym może każdy z nas, i to na różne sposoby!

5 milionów od Mazowsza dla Ukrainy - Grodzisk News

23

03 2022

5 milionów od Mazowsza dla Ukrainy

Jest decyzja sejmiku. Mazowsze przeznaczy 5 mln zł na dalszą pomoc Ukrainie. Władze regionu zakupią środki medyczne i opatrunkowe, a także niezbędne wyposażenie.

Pomóżmy Marysi w walce o zdrowie - Grodzisk News

18

03 2022

Pomóżmy Marysi w walce o zdrowie

Poznajcie Marysię! To młoda aktywna i ambitna kobieta, zarażająca innych uśmiechem. Nie brak jej optymizmu choć od urodzenia musi zmagać się z mózgowym porażeniem dziecięcym, każdego dnia walczy o sprawność ruchową i społeczną. Możemy jej w tym pomóc, przekazując jeden procent podatku. Dla każdego z nas to drobny gest, a dla niej nieocenione wsparcie, by kontynuować rehabilitację.

Dary z Mazowsza dla obwodu lwowskiego w drodze - Grodzisk News

10

03 2022

Dary z Mazowsza dla obwodu lwowskiego w drodze

Dziś rano z urzędu marszałkowskiego w Warszawie wyruszyła kolejna pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. To m.in. bardzo potrzebne środki medyczne i opatrunkowe. Dary trafią do obwodu lwowskiego, który jest jednym z regionów partnerskich województwa mazowieckiego.
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.