TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2022

Od początku maja ćwiczenia wojskowe. Na drogach zobaczymy kolumny pojazdów taktycznych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od początku maja ćwiczenia wojskowe. Na drogach zobaczymy kolumny pojazdów taktycznych - Grodzisk News


Od 1 maja na drogach w całym kraju mieszkańcy zobaczą kolumny pojazdów wojskowych. Podpułkownik Magdalena Busz, oficer oficer prasowy Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, poinformowała, że wówczas rozpoczną się ćwiczenia. Potrwają do końca miesiąca.


Zgodnie z komunikatem „w ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ppłk Magdalena Busz podała, że przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami

Pojazdy mają poruszać się głównie w nocy, ale uświadczymy je także w dzień „a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu”. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

– Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności" – zaznaczyła oficer prasowa.

Ćwiczenia potrwają do końca maja.

💬︎   dodaj komentarz

Ciekawe czy zaraz padnie pytanie tych "fajnych" mieszkańców...ile to będzie kosztowało i za czyje pieniądze????:)))))

wojak33
28-04-2022 18:11
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.