reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

Warszawa wiadomości

W sobotę ogólnopolski protest przeciwko CPK - Grodzisk News

30

09 2022

W sobotę ogólnopolski protest przeciwko CPK

Jutro w centrum Warszawy odbędzie się protest przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele miejscowości z całej Polski, które mogą być dotknięte przez tę inwestycję.

Darmowe bilety na koncert w warszawskiej Filharmonii Narodowej - Grodzisk News

19

09 2022

Darmowe bilety na koncert w warszawskiej Filharmonii Narodowej

W następny poniedziałek, 26 września w Warszawskiej Filharmonii Narodowej odbędzie się Koncert Galowy inaugurujący uroczystości sprowadzenia do Ojczyzny doczesnych szczątków Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Na koncert z udziałem orkiestry MŁODZI-POLSCY pod batutą Huberta Kowalskiego można przyjść za darmo.

Awaria na kolei. Sporo pociągów odwołano - Grodzisk News

16

09 2022

Awaria na kolei. Sporo pociągów odwołano

W Warszawie doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym co spowodowało spore utrudnienia w ruchu pociągów na linii skierniewickiej.

Warszawa Zachodnia pięknieje. Prace bardzo zaawansowane [FOTO] - Grodzisk News

12

08 2022

Warszawa Zachodnia pięknieje. Prace bardzo zaawansowane [FOTO]

Warszawa Zachodnia nie przypomina już tego czym była przez rozpoczęciem przebudowy. Stary i zniszczony kompleks kolejowy zastąpił nowoczesny obiekt, który robi wrażenie.

Zagrożenie wścieklizną na Mazowszu. Jak być bezpiecznym? - Grodzisk News

05

07 2022

Zagrożenie wścieklizną na Mazowszu. Jak być bezpiecznym?

Na terenie województwa mazowieckiego odnotowuje się przypadki wścieklizny u dzikich zwierząt (lisów, nietoperzy, jenotów, borsuka, saren) oraz u zwierząt towarzyszących (psy i koty). Stąd też poszczególne samorządy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wskazówek bezpieczeństwa.

KM: Zakończenie darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy - Grodzisk News

29

06 2022

KM: Zakończenie darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy

Koleje Mazowieckie poinformowały o zakończeniu darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy. Od początku lipca Ukraińcy zapłacą za przejazdy zgodnie z taryfą przewoźnika.

Policja poszukuje tych mężczyzn. Są podejrzani o zabójstwo - Grodzisk News

23

06 2022

Policja poszukuje tych mężczyzn. Są podejrzani o zabójstwo

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują 23-letniego Sebastiana Włodarczyka, 27-letniego Łukasza Goławskiego i 24-letniego Dawida Mirkowskiego (na zdjęciu od lewej do prawej). Mężczyźni są poszukiwani w związku zabójstwem na Nowym Świecie 30 z 8 maja tego roku.

Pociąg „Słoneczny” wkrótce wyruszy w trasę, wcześniej przedsprzedaż biletów - Grodzisk News

14

06 2022

Pociąg „Słoneczny” wkrótce wyruszy w trasę, wcześniej przedsprzedaż biletów

25 czerwca na trasy wyruszą pociągi Słoneczny i Słoneczny Bis. Pierwszy kursował będzie do Ustki, a drugi do Gdyni w weekendy i dni świąteczne. 18 czerwca natomiast ruszy przedsprzedaż biletów na oba „słoneczne” połączenia.

Kolejne weekendowe zmiany w kursowaniu wukadek. Ruch będzie częściowo wstrzymany - Grodzisk News

05

06 2022

Kolejne weekendowe zmiany w kursowaniu wukadek. Ruch będzie częściowo wstrzymany

Od najbliższej soboty (11 czerwca) nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu pociągów WKD. Tym razem będą one spowodowane pracami w obrębie stacji Warszawa Zachodnia (peron nr 1: Warszawa Zachodnia WKD). Modyfikacje będą poważne – ruch wukadek na części szlaku zostanie całkowicie wstrzymany.

Pociąg „Słoneczny” powraca na tory - Grodzisk News

27

05 2022

Pociąg „Słoneczny” powraca na tory

W ostatnią sobotę czerwca na kolejowy szlak wraca pociąg „Słoneczny”. Będzie kursować w relacji Warszawa Centralna – Ustka – Warszawa Centralna. Ponadto, w soboty, niedziele i święta zostanie uruchomiony dodatkowy kurs do Gdyni – „Słoneczny – BIS”. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się już 18 czerwca.

Pomoc medyczna w warunkach wojennych. Mazowsze zorganizuje szkolenia dla ratowników i cywilów - Grodzisk News

11

05 2022

Pomoc medyczna w warunkach wojennych. Mazowsze zorganizuje szkolenia dla ratowników i cywilów

Samorząd województwa przeznaczył 100 tys. zł na szkolenia z zakresu tzw. medycyny taktycznej, czyli opieki medycznej w warunkach działań militarnych. Projekt, który zrealizuje warszawski „Meditrans” przeznaczono dla ratowników medycznych oraz ludności. W sumie przeszkolenie ma przejść 500 osób.

2 maja zmiany w kursowaniu Kolei Mazowieckich - Grodzisk News

01

05 2022

2 maja zmiany w kursowaniu Kolei Mazowieckich

2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się meczfinałowy Totolotek Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. Imprezie będą towarzyszyć zmiany w ruchu pociągów KM kursujących przez podmiejską linię średnicową.

Umowa na 16 następnych flirtów dla Kolei Mazowieckich podpisana - Grodzisk News

30

04 2022

Umowa na 16 następnych flirtów dla Kolei Mazowieckich podpisana

Koleje Mazowieckie zawarły ze spółką Stadler Polska piątą, ostatnią już umowę wykonawczą przewidzianą w rekordowym kontrakcie ramowym z 2018 roku. Dotyczy dostawy 16 pociągów typu FLIRT. Oznacza to, że już w drugiej połowie 2023 roku przewoźnik będzie miał komplet 61 nowoczesnych pojazdów tego rodzaju.
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.