Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Milanówek jako jeden z pierwszych rozpoczął cały cykl sesji absolutoryjnych w lokalnych samorządach. Radni jednak nie mieli większych wątpliwości w kwestii udzielenia absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arturowi Niedzińskiemu. Choć nie byli też jednomyślni.
Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi
Karol Noiszewski, obrońca Pogoni Grodzisk oraz jeden z jej filarów odchodzi z klubu. Zawodnik nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon, a dziś został przedstawiony jako nowy piłkarz Miedzi Legnica.
Żabiowolska gmina szykuje się do wybudowania nowego kompleksu sportowego przy Szkole im. Marii Kownackiej w Skułach. Trwają prace nad dopięciem dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która pozwoli w następnym kroku ogłosić przetarg na budowę obiektu. Samorząd zapowiada jednak, że „do wbicia pierwszej łopaty pozostało niewiele”...
Choć nie każdy to wie, Jaktorów kryje wiele wyjątkowych miejsc, które przez lata współtworzyły historię tego regionu. Aby uchronić cenne miejsca i przed zapomnieniem i zniszczeniem, lokalny samorząd wdrożył prace nad stworzeniem oficjalnej Gminnej Ewidencji Zabytków.
Grodzisk wybrał ofertę firmy, która zajmie się odnową oblicza popularnego placu zabaw w centrum miasta. Obiekt przy ul. Sienkiewicza zostanie zmodernizowany za ponad 600 tysięcy złotych.
W niedzielę w Grodzisku odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie przyciągnęło masę dzieci i nie tylko. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się również przyjazd zabytkowego pociągu Ty2-911.
19-letnia Julia Szpiglewska znalazła się w elicie mazowieckich piękności. Mieszkanka Grodziska i tegoroczna maturzystka zdobyła tytuł IV Wicemiss Mazowsza w dorocznym konkursie Polska Miss. Julia znalazła się w gronie 21 finalistek, a gala finałowa odbyła się w minioną niedzielę w jednym z warszawskich hoteli.
Do mrożącego krew w żyłach wypadku doszło dziś tuż po południu w Baranowie. Na polanę przy ul. Okopowej spadł wiatrakowiec z dwiema osobami na pokładzie. Po upadku statek powietrzny stanął w płomieniach, a znajdujący się w nim mężczyźni odnieśli obrażenia.
Na trasie S8 trwają duże utrudnienia w kierunku Warszawy. Na wysokości Starej Bukówki doszło do tragicznego wypadku, w którym bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Z informacji przekazanych nam przez służby w wynika, że dwie osoby był zakleszczone w busie. Jedna z nich pomimo reanimacji zmarła.
W środowe popołudnie przy grodziskim Parku Skarbków doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedno auto wylądowało na boku.
Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.
W Willi Niespodzianka włodarze Grodziska podpisali dziś z lokalnym deweloperem A&I AHOUSE Sp. z o.o akt notarialny potwierdzający oddanie do użytkowania wieczystego na 99 lat działki sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej. Na terenie tym firma deweloperska wybuduje okazały hotel, a sygnowanie aktu notarialnego daje ku temu zielone światło!
Na niedawnej sesji grodziskiej rady miejskiej przyjęto Przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy dworcu kolejowym. Projekt obejmuje teren o powierzchni przeszło 3,5 hektara i dopuszcza między innym zabudowę wielorodzinną i usługową.
Pogoń Grodzisk w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że klub złożył do Polskiego Związku Piłki Nożnej komplet dokumentów w procesie ubiegania się o licencję na grę w Betclic 1. Lidze w sezonie 2026/27. Klub ma nadzieję, że w nowych rozgrywkach będzie już mógł korzystać ze swojego stadionu, jednak jako zastępczy wskazał obiekt w Pruszkowie.
Od 1 maja ruszy zapowiadane i wyczekiwane połączenie między Grodziskiem Mazowieckim a Kampinoskim Parkiem Narodowym. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że autobusy będą jeździć ze specjalnymi przyczepami na rowery.
Wokół stadionu Pogoni stanęły wysokie słupy, na których zainstalowano nowe oświetlenie, pozwalające na rozgrywanie meczów po zmroku. To zarazem jeden z wymogów licencyjnych, które należy spełnić, aby klub mógł grać na własnym obiekcie w nowym sezonie Betclic 1. Ligi. Skoro jest oświetlenie – od razu pojawiły się pytania, czy Pogoń zagra u siebie od pierwszej kolejki. Zapytaliśmy o to władze klubu oraz urzędników odpowiedzialnych za modernizację stadionu.
Do naszej redakcji spływają głosy od części mieszkańców Grodziska, którzy twierdzą, że w budynku dworca PKP często przebywają osoby spożywające tam alkohol. A co na to straż miejska...?
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.