reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

10 2023

Podejrzani o zabójstwo w Żyrardowie zatrzymani przez policję


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPodejrzani o zabójstwo w Żyrardowie zatrzymani przez policję - Grodzisk News


Wracamy do sprawy z 12 października, kiedy to w Żyrardowie padły śmiertelne strzały. W wyniku odniesionych ran zmarł 42-letni mężczyzna. Dziś żyrardowska policja poinformowała, że zatrzymani zostali dwaj mężczyźni podejrzani o to zabójstwo.


– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że doszło do zabójstwa. Przeprowadzono oględziny, podczas których policyjni technicy skrupulatnie zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady kryminalistyczne. Wielogodzinna, intensywna praca żyrardowskich policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy m.in. z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie doprowadziły do wytypowania osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem – relacjonuje przebieg policyjnych działa st. sierż. Patrycja Sochacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak się okazuje, do zatrzymania doszło w miniony poniedziałek. Wtedy to w Żyrardowie przy ul. Okrzei dało się usłyszeć strzały, o czym na bieżąco pisaliśmy tutaj. – 16 października na ulicy jednego z żyrardowskich osiedli zatrzymano osoby, które poruszały się samochodem. W trakcie czynności policjanci wykorzystali broń służbową. Ostatecznie zgromadzone dowody, w tym skrupulatnie wykonane oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków oraz ekspertyzy biegłych pozwoliły na przedstawienie zarzutów 2 mieszkańcom Żyrardowa w wieku 40 i 31 lat – przekazała nam dziś rzeczniczka żyrardowskiej policji.

Policja poinformowała również, że podejrzani znali swoją ofiarę, a konflikt pomiędzy skończył się tragicznie. Obu zatrzymanym postawiono zarzut zabójstwa. Grozi za to kara dożywotniego więzienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.