TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

11 2023

Zatrzymani za kradzież książek i gier planszowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Policjanci z Grodziska zatrzymali 31-latkę i 29-latka podejrzanych o kradzież gier planszowych i książek z dwóch sklepów. Wartość łupu oszacowano na około 2,7 tys. zł.


Jedna z placówek handlowych w Grodzisku zgłosiła policjantom kradzież. Miały zginąć książki i gry planszowe o łącznej wartości ponad 1300 zł. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego grodziskiej komendy. Po analizie zebranych materiałów wytypowali dwie osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem i pojechali do ich miejsca zamieszkania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W czasie przeszukania mieszkania 31-latki w sąsiednim powiecie funkcjonariusze znaleźli część przedmiotów pochodzących z kradzieży. Kobieta została zatrzymana, a kilka dni później wpadł także ustalony wcześniej mężczyzna. 29-latek przyznał się do wspólnego dokonania kradzieży – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Dalsze działania policjantów wykazały, że zatrzymana para ma również na sumieniu podobną kradzież ze sklepu w Pruszkowie. Tam skradziono gry planszowe o łącznej wartości około 1400 zł.

31-latka i 29-latek odpowiedzą za dwie kradzieże, ale funkcjonariusze sprawdzają, czy nie mają na sumieniu jeszcze innych przestępstw. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.