reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

07 2023

Zatrzymani za kradzież papierosów o wartości ponad miliona złotych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Warszawa Zachód1 - Grodzisk News


Policjanci z sąsiedniego powiatu zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o udział w kradzieży papierosów o wartości ponad miliona złotych. Skradziony łup odzyskano, a wobec mężczyzn toczy się śledztwo prokuratorskie.


Sprawa miała swój początek w kwietniu, kiedy policjanci w Ożarowie Mazowieckim otrzymali zgłoszenie kradzieży z włamaniem samochodu ciężarowego wraz z zawartością papierosów różnych marek i wyrobów tytoniowych o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych. Ciężarówka zaparkowana była na terenie jednej z tamtejszych firm.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kryminalni z Komendy Powiatowej Warszawa Zachód rozpoczęli rozpracowywanie sprawy. Ustalili miejsce przechowywania skradzionego towaru, a także personalia trzech mężczyzn mogących mieć związek z tą sprawą.

–Dwóch z nich zatrzymali na terenie powiatu działdowskiego, działając wspólnie z miejscowymi policjantami. Tam też ujawnili miejsce przechowywania skradzionego towaru. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskane papierosy i wyroby tytoniowe – poinformowała policja.

– Z poczynionych przez mundurowych ustaleń wynikało, że w przestępstwie uczestniczyło jeszcze dwóch innych mężczyzn. Pod koniec czerwca br., gdy tylko ustalili ich miejsce pobytu, udali się na teren powiatu słupskiego, gdzie zatrzymali obu mężczyzn. Ostatniego z mężczyzn policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania i zgodnie z postanowieniem prokuratora doprowadzili go do prokuratury. Zgromadzony przez funkcjonariuszy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem mienia wielkiej wartości działając wspólnie i w porozumieniu – dodała.

I tak wobec czterech zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt, zaś jednego objęto dozorem policyjnym.

Zatrzymani za kradzież papierosów o wartości ponad miliona złotych - Grodzisk News
Zatrzymani za kradzież papierosów o wartości ponad miliona złotych - Grodzisk News
Zatrzymani za kradzież papierosów o wartości ponad miliona złotych - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.