TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

04 2024

Tomasz Krupski nowym burmistrzem Grodziska!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Tomasz KrupskiTomasz Krupski nowym burmistrzem Grodziska! - Grodzisk News


Tomasz Krupski został wybrany na nowego burmistrza Grodziska Mazowieckiego! Elekt pokonał swoich dwóch kontrkandydatów bardzo zdecydowanie już w pierwszej turze.


Na Krupskiego (KWW Ziemia Grodziska) zagłosowało bowiem aż 69,63 proc. mieszkańców, którzy w niedzielę poszli do urn, dało to liczbę 14 419 głosów. Drugi w tym wyścigu Michał Klonowski (KWW Wspólny Samorząd) cieszył się poparcie 19,22 proc. grodziszczan (zdobył 3 980 głosów). Trzeci zaś był Łukasz Lewandowski (KW Prawo i Sprawiedliwość), z 11,15 proc. wskazań wyborców (2310 gł.)

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Oznacza to zarazem, że Tomasz Krupski zastąpi na fotelu burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego, który pełnił tę funkcję przez 30 lat.

Dodajmy, że frekwencja w grodziskich wyborach wyniosła 55,09 proc. – zagłosowało 20 871 mieszkańców spośród 37 883 wyborców do tego uprawnionych.

Odnośnie do zmiany warty w grodziskiej gminie dodajmy, że urzędujący jeszcze burmistrz Grzegorz Benedykciński startował w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego jako "jedynka" na liście PSL-u i Trzeciej Drogi w okręgu nr 7. Trwa jeszcze liczenie głosów, ale można przypuszczać, że burmistrz Benedykciński z pierwszym nr na liście uzyska jeden z kilku możliwych mandatów.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wybraliście sobie miernotę posłuszną dotychczasowemu burmistrzowi to będziecie mieli. Tak swoją drogą to niezły skandal z wielkimi banerami zawieszonymi na busach i stojących przy samych wejściach do CAIS, gdzie było kilka punktów do głosowania. Pewnie nadal nie będzie opozycji w RM tylko sami potakujący. Benek póki zdrowie pozwoli nadal będzie miał duży wpływ na to co dzieje się w mieście.

Rafał Izdebno
08-04-2024 10:53

BRAWO, powodzenia !

Andzia
08-04-2024 11:37

Właśnie po to poszedłem zagłosować. Wygrywającego składu się nie zmienia. Jedna z najlepszych gmin w Polsce. Pełno inwestycji które wszędzie widać. Mieszkam tu od urodzenia więc obserwowałem jak to miasto się zmienia. Tak, znowu zagłosowaliśmy za byłym burmistrzem :) ale aż 70% mieszkańców nie może się mylić :P

Łukasz z Grodziska
08-04-2024 11:49

pokaż wszystkie komentarze (62)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.