TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

04 2024

W niedzielę druga tura w Milanówku i Żabiej Woli, a wkrótce cisza wyborcza


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsW niedzielę druga tura w Milanówku i Żabiej Woli, a wkrótce cisza wyborcza - Grodzisk News


Już w niedzielę Polacy pójdą do urn, aby zagłosować w drugiej turze wyborów samorządowych. Wyborcza dogrywka odbędzie się także w Milanówku i Żabiej Woli. A już dziś od północy, aż do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielny wieczór obowiązywać będzie cisza wyborcza.


W drugiej turze wyborów w Milanówku o głosy wyborców ubiegać się będą Artur Niedziński (KWW Artura Niedzińskiego Milanówek Odnowa) oraz Piotr Napłoszek (KWW Piotra Napłoszka – Zadbajmy o Milanówek). W pierwszej turze na Niedzińskiego zagłosowało 42,67 proc. wyborców, co przekładając na liczbę głosów dało 3 405 wskazań. Z kolei Napłoszek cieszył się poparciem 37,71 proc. mieszkańców (3009 głosów).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W Żabiej Woli do wyborczej dogrywki staną Maria Kłosiewicz (KWW Niezależni – Żabia Wola) oraz Bożena Kot (KWW Bożeny Kot). Pierwsza z wymienionych przed dwoma tygodniami uzyskała poparcie na poziomie 33,42 proc. głosów (1551 gł.), druga zaś uzbierała 31,01 proc. (1439 gł.)

Teraz czas na ostateczne rozstrzygnięcie. Wyborca oddaje głos poprzez postawienie na specjalnej karcie znaku "X" przy nazwisku wybranego kandydata. Według przepisów "X" oznacza co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratk``i.

Od północy cisza wyborcza
W piątek o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza, która potrwa aż do zamknięcia lokali w niedzielę. Zakazem objęte są wszelkie wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, czy naklejanie plakatów. Zabronione jest także publikowanie sondaży wyborczych.

Za naruszenie ciszy wyborczej będące wykroczeniem grozi grzywna. Za naruszenie ciszy wyborczej uważa się nie tylko prowadzenie agitacji, ale również wszelkie dynamiczne nośniki reklamy politycznej. Zgodnie z prawem, w czasie ciszy wyborczej mogą wisieć plakaty powieszone przed ciszą, ale nie mogą pojawiać się nowe. Naruszeniem ciszy wyborczej nie jest zachęcanie do wzięcia udziału w wyborach, jeżeli nie agituje się na rzecz określonego kandydata lub komitetu wyborczego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.