reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

04 2024

Tomasz Krupski nowym burmistrzem Grodziska!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Tomasz Krupski1 - Grodzisk News


Tomasz Krupski został wybrany na nowego burmistrza Grodziska Mazowieckiego! Elekt pokonał swoich dwóch kontrkandydatów bardzo zdecydowanie już w pierwszej turze.


Na Krupskiego (KWW Ziemia Grodziska) zagłosowało bowiem aż 69,63 proc. mieszkańców, którzy w niedzielę poszli do urn, dało to liczbę 14 419 głosów. Drugi w tym wyścigu Michał Klonowski (KWW Wspólny Samorząd) cieszył się poparcie 19,22 proc. grodziszczan (zdobył 3 980 głosów). Trzeci zaś był Łukasz Lewandowski (KW Prawo i Sprawiedliwość), z 11,15 proc. wskazań wyborców (2310 gł.)

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Oznacza to zarazem, że Tomasz Krupski zastąpi na fotelu burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego, który pełnił tę funkcję przez 30 lat.

Dodajmy, że frekwencja w grodziskich wyborach wyniosła 55,09 proc. – zagłosowało 20 871 mieszkańców spośród 37 883 wyborców do tego uprawnionych.

Odnośnie do zmiany warty w grodziskiej gminie dodajmy, że urzędujący jeszcze burmistrz Grzegorz Benedykciński startował w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego jako "jedynka" na liście PSL-u i Trzeciej Drogi w okręgu nr 7. Trwa jeszcze liczenie głosów, ale można przypuszczać, że burmistrz Benedykciński z pierwszym nr na liście uzyska jeden z kilku możliwych mandatów.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.