TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

05 2024

Już jutro zaprzysiężenie nowego burmistrza i rady Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz.Już jutro zaprzysiężenie nowego burmistrza i rady Grodziska - Grodzisk News


We wtorek (7 maja) zwołana zostanie pierwsza sesja nowej kadencji grodziskiego samorządu terytorialnego. W jej trakcie zaprzysiężony na nowego burmistrza zostanie Tomasz Krupski. Ślubowanie złożą też wszyscy radni.


Termin inauguracyjnej sesji w nowej, dziewiątej kadencji samorządu zgodnie z przepisami wyznaczył komisarz wyborczy w Warszawie. Ten przypada zaś na wtorek po długim weekendzie, 7 maja. Sesja odbędzie się w centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9 o godz. 17.00.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Tomasz Krupski został burmistrzem-elektem, po tym jak w pierwszej turze wyborów samorządowych zagłosowało na niego aż 69,63 proc. mieszkańców, którzy w tamtą niedzielę poszli do urn, dało to liczbę 14 419 głosów. Drugi w tym wyścigu Michał Klonowski (KWW Wspólny Samorząd) cieszył się poparciem 19,22 proc. grodziszczan (zdobył 3 980 głosów). Trzeci zaś był Łukasz Lewandowski (KW Prawo i Sprawiedliwość), z 11,15 proc. wskazań wyborców (2310 gł.)

Rotę ślubowania złożą również grodziscy radni dziewiątej kadencji, a będą nimi:  Irmina Dziekańska, Łukasz Nowacki, Dariusz Świderski, Norbert Cegliński, Joanna Wróblewska, Robert Dziekański, Tomasz Suchożebrski, Luiza Złotkowska, Piotr Galiński, Jarosław Józefowicz, Bartłomiej Okurowski, Magdalena Adamczyk oraz Sylwester Stankiewicz reprezentujący „Ziemię Grodziską”.

Z listy PiS do grodziskiej rady miejskiej weszli: Joanna Wiśniewska, Łukasz Lewandowski i Janusz Okurowski. Z Koalicji Obywatelskiej w radzie zasiądą Urszula Misiło, Julia Gąsińska oraz Joanna Apswoude. Skład rady uzupełni natomiast dwoje kandydatów z KWW Wspólny Samorząd – Michał Klonowski oraz Sylwia Śliwińska.

Na sesji 7 maja radni wybiorą również prezydium rady, czyli osobę jej przewodniczącą oraz wiceprzewodniczących.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Z PiS Łukasz Lewandowski,nie Michał.

Tea
06-05-2024 09:23

Komisarz wyborczy z Warszawy wyznaczył nie tylko dzień i godzinę, ale także miejsce sesji - ul. Spółdzielcza 9 w GM. Komisarz nie działał apodyktycznie, tylko zatwierdził wniosek przesłany z Grodzisks. Tak samo jak dla Rady Powiatu.

Becia
07-05-2024 05:57
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.