TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

08 2023

Sprawa śmierci mieszkanki Książenic umorzona


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Prokuratura Rejonowa w PruszkowieSprawa śmierci mieszkanki Książenic umorzona - Grodzisk News


Śledztwo w sprawie śmierci 44-letniej mieszkanki Książenic, której zaginięcie zgłosiła wcześniej rodzina, zostało umorzone. Jak przekazała nam stołeczna prokuratura okręgowa, sprawę zamknięto 30 czerwca.


44-letnia mieszkanka Książenic wyszła z domu w środę, 26 kwietnia o godz. 9.00 i kontakt z nią się urwał. Informację o rozpoczęciu poszukiwań podawaliśmy za oficjalny publikatorem grodziskiej policji 28 kwietnia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dzień później dotarły do nas tragiczne wieści. Policja znalazła ciało kobiety w lesie w Owczarni. Rysopis odpowiadał wyglądowi poszukiwanej 44-latki, której tożsamość wkrótce potwierdzono, śledztwo zaś wszczęła pruszkowska prokuratura rejonowa. – Sekcja zwłok pokrzywdzonej odbyła się w dniu 5 maja 2023 r. i wstępnie ustalono przyczynę śmierci pokrzywdzonej. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest o czyn z art. 151 k.k., tj. dotyczy ono ewentualnego doprowadzenia innej osoby do targnięcia się na własne życie namową lub poprzez udzielenie pomocy. Postępowanie prowadzone jest „w sprawie”, a nie „przeciwko” jakiejkolwiek osobie. Nikomu w tej sprawie nie przedstawiono zarzutów ani nikogo nie zatrzymano – poinformował nas mailowo pod koniec maja prokurator Marek Skrzetuski w zastępstwie rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dziś już wiemy, że śledztwo w tej sprawie zostało umorzone. – Przedmiotowe postępowanie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie i zostało ono zakończone w dniu 30 czerwca 2023 roku wydaniem decyzji o umorzeniu śledztwa, na podstawie art. 17 par. 1 k.p.k., czyli wobec braku znamion czynu zabronionego. W toku postępowania przeprowadzono sekcję zwłok, z której wynika, iż do śmierci pokrzywdzonej nie przyczyniły się osoby trzecie – przekazał nam dziś mailowo prok. Szymon Banna, rzecznik prasowy stołecznej prokuratury okręgowej.

Dodał, że z uwagi na dobro rodziny zmarłej pokrzywdzonej prokuratura nie podaje dalszych informacji na temat mechanizmu śmierci kobiety.


ZOBACZ TEŻ
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.