TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

10 2023

Przed nami akcja Znicz 2023, a wzmożone działania policjantów już od weekendu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: wrd.policja.waw.plPrzed nami  akcja Znicz 2023, a wzmożone działania policjantów już od weekendu - Grodzisk News


Przed nami policyjna akcja „Znicz 2023, która potrwa do 2 listopada włącznie. W naszym regionie formalnie wystartuje 31 października, ale w praktyce wzmożone kontrole na drogach i nie tylko to, policjanci rozpoczną już w weekend.


Jak co roku na przełomie października i listopada funkcjonariusze będą prowadzili liczniejsze niż zazwyczaj rutynowe kontrole. Na drogach pojawi się też więcej patroli oznakowanych i nieoznakowanych. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, a także trzeźwość kierowców. Ponadto w związku z licznymi wyjazdami będą sprawdzać, czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach oraz czy wszyscy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Kontrole pojawią się w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu grodziskiego, ale nie tylko.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Akcja „Znicz 2023” w naszym powiecie zacznie się od rana we wtorek, 31 października i potrwa do końca dnia drugiego listopada. Ale tak naprawdę policjanci już przy okazji weekendu będą prowadzić działania prewencyjne mające uczulić zarówno kierowców, jak osoby na cmentarzach o czyhających zagrożeniach – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci przypominają zatem, aby wybierając się na groby bliskich nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych w reklamówkach, czy w otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni odzieży. Korzystając z środków komunikacji miejskiej torebkę miejmy zawsze przed sobą lub trzymajmy ją w dłoni.

Akcja potrwa do 2 listopada włącznie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.