reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2022

Pociąg potrącił łosia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPociąg potrącił łosia - Grodzisk News


W czwartkowy poranek w Starych Budach pociąg jadący do czeskiej Pragi potrącił łosia. Nikt z podróżnych nie ucierpiał. Zwierzę zginęło na miejscu.


Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. – W miejscowości Stare Budy na Centralnej Magistrali Kolejowej pociąg uderzył w łosia. Lokomotywa została uszkodzona i nie nadaje się do jazdy. Pociąg stoi i oczekuje na drugi pociąg żeby przesadzić pasażerów. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej i policjanci – poinformował Henryk.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do zdarzenia doszło około godz. 6.00 – Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Starych Budach pociąg potrącił łosia. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnych z terenu powiatu żyrardowskiego, a także jeden zastęp z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Zwierzę zostało potrącone przez pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Praga – mówi nam Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Oficer prasowy grodziskiej straży podaje, że w wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa lokomotywa, natomiast nikt ze 130 osób, które podróżowały pociągiem nie został ranny. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy podróżnym przy przesiadce do zastępczego pociągu podstawionego na sąsiednim torze – dodaje Krzysztof Stefaniak.

Strażacy zakończyli działania na miejscu zdarzenia o godz. 7.14.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.