TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

09 2023

Od dziś istotne zmiany w kursowaniu pociągów KM i WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od dziś istotne zmiany w kursowaniu pociągów KM i WKD - Grodzisk News


Od 3 września kolejarze wprowadzili istotne zmiany w kursowaniu pociągów zarówno Warszawskiej Kolei Dojazdowej, jak i Kolei Mazowieckich. Wukadka zamknęła całkowicie dla ruchu tory na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona WKD. Za to na podmiejską linię średnicową powróciły Koleje Mazowieckie, choć nadal z ograniczeniami wynikającymi z przebudowy Warszawy Zachodniej.


Warszawska Kolej Dojazdowa

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Warszawska Kolej Dojazdowa zamknęła obydwa tory na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona, ma to związek tak z przebudową Warszawy Zachodniej, jak i budową drugiego toru WKD pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem.

Jak podaje przewoźnik, pociągi WKD będą teraz kursowały w następujących relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona oraz Podkowa Leśna Główna – Warszawa Reduta Ordona. Aby umożliwić dojazd centrum Warszawy przewoźnik zorganizował punkty przesiadkowe na przystankach Warszawa Aleje Jerozolimskie i Warszawa Reduta Ordona. Podróżni przesiądą się do pociągów Kolei Mazowieckich lub środków transportu publicznego uruchamianego przez Warszawski Transport Publiczny.

Autobusy WTP będą zatrzymywać się na przystankach zlokalizowanych na wiadukcie w Alejach Jerozolimskich nad torami linii kolejowej WKD, na przystankach w zespole przystankowym pn. „Śmigłowca” zlokalizowanych przy Alejach Jerozolimskich oraz na przystanku w zespole przystankowym pn. „CH Reduta” zlokalizowanym przy ul. Kołomyjskiej (przystanek krańcowy – dotyczy linii 158).

Wprowadzono też honorowanie wszystkich rodzajów ważnych biletów WKD w następujących środkach komunikacji:

Linie autobusowe (WTP):
127, 517, N35, N85: na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dworzec Centralny
717, 817: na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dworzec Zachodni
158: na odcinku CH Reduta – Dworzec Centralny
178: na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich
187: na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Wawelska

Koleje Mazowieckie
Trwające przez całe wakacje zamknięcie linii średnicowej poważnie utrudniło funkcjonowanie pasażerom „dużej” kolei. Część przesiadła się na wukadkę, a teraz powrócą do podróżowania Kolejami Mazowieckimi, bo te powróciły do kursowania przez średnicę.

Należy jednak pamiętać, że dalej toczyć się będą prace na stacji Warszawa Zachodnia, a to oznacza ciąg dalszy utrudnień, choć pociągi pojadą linią średnicową. – Po kilkumiesięcznym zamknięciu, do użytku zostanie oddana linia średnicowa podmiejska. Pociągi będą po niej kursować ze średnią częstotliwością około 15 minut w obu kierunkach, a część zostanie skierowana na średnicową linię dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia – poinformowali kolejarze.

Co więcej, 3 września, kiedy wszedł w życie rozkład z działającą średnicą powstaną utrudnienia innego typu. – 3 września, z uwagi na telefoniczne zapowiadanie pociągów w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, rozkład jazdy pociągów będzie różnił się od tego, który będzie obowiązywał w kolejnych dniach – podały Koleje Mazowieckie.

Nowy rozkład można sprawdzić TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.