reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

03

09 2023

Od dziś istotne zmiany w kursowaniu pociągów KM i WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od dziś istotne zmiany w kursowaniu pociągów KM i WKD - Grodzisk News


Od 3 września kolejarze wprowadzili istotne zmiany w kursowaniu pociągów zarówno Warszawskiej Kolei Dojazdowej, jak i Kolei Mazowieckich. Wukadka zamknęła całkowicie dla ruchu tory na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona WKD. Za to na podmiejską linię średnicową powróciły Koleje Mazowieckie, choć nadal z ograniczeniami wynikającymi z przebudowy Warszawy Zachodniej.


Warszawska Kolej Dojazdowa

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Warszawska Kolej Dojazdowa zamknęła obydwa tory na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Reduta Ordona, ma to związek tak z przebudową Warszawy Zachodniej, jak i budową drugiego toru WKD pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem.

Jak podaje przewoźnik, pociągi WKD będą teraz kursowały w następujących relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Reduta Ordona oraz Podkowa Leśna Główna – Warszawa Reduta Ordona. Aby umożliwić dojazd centrum Warszawy przewoźnik zorganizował punkty przesiadkowe na przystankach Warszawa Aleje Jerozolimskie i Warszawa Reduta Ordona. Podróżni przesiądą się do pociągów Kolei Mazowieckich lub środków transportu publicznego uruchamianego przez Warszawski Transport Publiczny.

Autobusy WTP będą zatrzymywać się na przystankach zlokalizowanych na wiadukcie w Alejach Jerozolimskich nad torami linii kolejowej WKD, na przystankach w zespole przystankowym pn. „Śmigłowca” zlokalizowanych przy Alejach Jerozolimskich oraz na przystanku w zespole przystankowym pn. „CH Reduta” zlokalizowanym przy ul. Kołomyjskiej (przystanek krańcowy – dotyczy linii 158).

Wprowadzono też honorowanie wszystkich rodzajów ważnych biletów WKD w następujących środkach komunikacji:

Linie autobusowe (WTP):
127, 517, N35, N85: na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dworzec Centralny
717, 817: na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dworzec Zachodni
158: na odcinku CH Reduta – Dworzec Centralny
178: na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich
187: na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Wawelska

Koleje Mazowieckie
Trwające przez całe wakacje zamknięcie linii średnicowej poważnie utrudniło funkcjonowanie pasażerom „dużej” kolei. Część przesiadła się na wukadkę, a teraz powrócą do podróżowania Kolejami Mazowieckimi, bo te powróciły do kursowania przez średnicę.

Należy jednak pamiętać, że dalej toczyć się będą prace na stacji Warszawa Zachodnia, a to oznacza ciąg dalszy utrudnień, choć pociągi pojadą linią średnicową. – Po kilkumiesięcznym zamknięciu, do użytku zostanie oddana linia średnicowa podmiejska. Pociągi będą po niej kursować ze średnią częstotliwością około 15 minut w obu kierunkach, a część zostanie skierowana na średnicową linię dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia – poinformowali kolejarze.

Co więcej, 3 września, kiedy wszedł w życie rozkład z działającą średnicą powstaną utrudnienia innego typu. – 3 września, z uwagi na telefoniczne zapowiadanie pociągów w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, rozkład jazdy pociągów będzie różnił się od tego, który będzie obowiązywał w kolejnych dniach – podały Koleje Mazowieckie.

Nowy rozkład można sprawdzić TUTAJ.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.