TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

04 2024

W ten weekend znów dodatkowe zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie/Mat. prasoweW ten weekend znów dodatkowe zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich - Grodzisk News


Od 10 marca obowiązuje korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich uwzględniająca utrudnienia, które wynikają z trwającej przebudowy stacji Warszawa Zachodnia. W najbliższy weekend owe uciążliwości będą jeszcze większe.


Marcowa zmiana rozkładu sprawiła, że pociągi po linii średnicowej podmiejskiej kursują ze średnią częstotliwością co około 12 minut w obu kierunkach. Część pociągów jeździ natomiast średnicą dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego kończą i rozpoczynają bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wprowadzono również tzw. nocne przerwy technologiczne. W związku z nią pociągi linii nr 1 (skierniewickiej) kursują z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów.

Inna ważna zmiana dotyczyć będzie weekendów: obrębie stacji Warszawa Zachodnia firma podwykonawcza PKP PLK prowadzi dodatkowe prace modernizacyjne. Oznacza to dodatkowe zmiany w rozkładzie na te dni. Jedna taka zmiana nastąpiła 23 i 24, teraz czas na kolejną. Kolejarze zapowiedzieli ją właśnie na najbliższy weekend 6 i 7 kwietnia.

Warto też pamiętać, że część połączeń nie będzie jeździła przez podmiejską linię średnicową.

Szczegóły można sprawdzić TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.