TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

06 2023

Łoś zawisł na ogrodzeniu. Nie przeżył


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayŁoś zawisł na ogrodzeniu. Nie przeżył - Grodzisk News


W niedzielę rano służby zostały wezwane do Podkowy Leśnej gdzie na ogrodzeniu jednej z posesji zawisł łoś. Niestety zwierzę zdechło w trakcie akcji ratunkowej.


Strażacy zgłoszenie dotyczące cierpiącego zwierzęcia w mieście ogrodzie otrzymali po godz. 8.00. – O godz. 8.04 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Podkowie Leśnej przy ul. Sienkiewicza na bramie ogrodzenia wisi łoś. Dyżurny zadysponował na miejsce jeden zastęp z grodziskiej Jednostki-Ratowniczo-Gaśniczej i jeden z OSP Milanówek. Po dojechaniu na miejsce strażacy potwierdzili zgłoszenie – łoś zawisł na ostro zakończonych elementach ogrodzenia – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niestety nie udało się uratować zwierzęcia. – Kiedy strażacy przyjechali na miejsce to łoś jeszcze żył. Niestety w trakcie prowadzonych działań zwierzę zdechło – poinformował asp. Stefaniak.

Jak podaje WWF (World Wide Fund for Nature), czyli międzynarodowa organizacja proekologiczna, co roku z powodu kolców na płotach w męczarniach ginie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt łosi. Ostatnia dekada kosztowała życie aż 120 tych zwierząt.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

:((( bardzo przykre:( szkoda zwierzaka:(

A złodzieje jakoś nie chcą zawisać:(

wojak33
04-06-2023 22:53
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.