TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

04 2024

Lider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Rejonowa Policji Warszawa VILider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim - Grodzisk News


W miniony czwartek (28 marca) policjanci z grupy „Skorpion” zatrzymali na terenie powiatu grodziskiego 46-letniego mężczyznę, który był liderem grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą aut na terenie Unii Europejskiej i ich paserstwem. Na posesji znaleźli również skradzionego w Niemczech jeepa. Do zatrzymania doszło 28 marca.


Funkcjonariusze z grupy „Skorpion” Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI od kilku miesięcy rozpracowywali grupę zajmującą się kradzieżą aut na terenie Unii Europejskiej. Na czele szajki stał 46-letni mężczyzna. Policjanci w trakcie działań odzyskali trzy skradzione auta, a wspomniany mężczyzna miał brać udział w przestępstwach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kilka dni temu policjanci pozyskali informację o kolejnym skradzionym aucie z terenu Niemiec, które miało trafić do Polski, tu zostać rozebrane na części lub być przerobione. Policjanci byli jednak na tropie przestępców i 28 marca na jednej z posesji na terenie powiatu grodziskiego doszło do zatrzymania lidera grupy. – Tam bowiem miał być ukrywany skradziony jeep. Gdy policjanci potwierdzili, że w grupie osób obecnych pod tym adresem znajduje się jej lider wkroczyli do akcji. 46-latek na okrzyk "POLICJA" rzucił się do ucieczki i odrzucił przedmiot, którym okazała się „odpalarka” wykorzystywana do kradzieży aut – poinformowała kom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. – Operacyjni zatrzymali jego i trzech towarzyszących mu mężczyzn – 35-, 45- i 50-latka będącego właścicielem posesji. Zabezpieczyli przy nich kilka telefonów komórkowych – dodała.

Na posesji znajdował się skradziony jeep, którego policjanci dokładnie sprawdzili i potwierdzili, że był to pojazd skradziony za naszą zachodnią granicą. Pojazd został odholowany na policyjny parking.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do północnopraskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. 46-letniemu liderowi grupy postawiono zarzuty za kradzież jeepa z włamaniem. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei dwóch pozostałych mężczyzn odpowie za paserstwo za co mogą nawet na pięć lat trafić do więzienia.

Postępowanie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ.

Poniżej prezentujemy nagranie z akcji opublikowane przez Komendę Rejonową Policji Warszawa VI.Lider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim - Grodzisk News
Lider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim - Grodzisk News
Lider grupy przestępczej zatrzymany w powiecie grodziskim - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Panie "redaktorze" Dominiku Pietraszku,tu cytat z pańskiego tekstu powyżej
.......Pojazd został sholowany na policyjny parking......??? A prawidłowo winno być:
.......Pojazd został ZHOLOWANY na policyjny parking....!!!!!!
To już kolejny BYK, jeśli nie WIELBŁĄD, jak mawiał klasyk (Jan Tomaszewski),
na portalu. A przecież w edytorze tekstu bywa korektor,czyli po
prostu SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY,który wężykiem na czerwono podkreśla błędy.
Trochę "OBCIACH"...............................:):):)
Życząc powodzenia,
pozdrawiam poświątecznie
Stary nieuk
P.S.
Ciekawe,czy znajdzie się ktoś,kto "wypuści" ?????

nieuk
03-04-2024 18:28

Zatrzymali jednego z Bodnarowców.

Adam
03-04-2024 20:37

Dlaczego "redakcja" cenzuruje obiektywną i prawdziwą ocenę jakości przekazywanych informacji i zawartych w nich informacji dotyczących błędów
rzeczowych,interpunkcyjnych i o!zgrozo !, ortograficznych z poziomu szkoły podstawowej,tylko wytknięte błędy "po cichutku" koryguje,wyrzucając komentarze zwracające uwagę na popełniane błędy do "redakcyjnego" kosza.
"I śmieszno i straszno", a ponoć .... prawdziwa cnota krytyk się nie boi....

czytelnik
04-04-2024 00:18

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.